Recenze: Mořský kolagen Collalloc

Recenze: Mořský kolagen Collalloc
(Čtení tohoto článku zabere přibližně: 3 - 6 minut/y.)

Mořský kolagen, dvě slova, která v dnešní době působí jako magická formulka. Výrobců, kteří se na tomto trendu chtějí svézt je mnoho, ale ne každý výrobek je bohužel funkční nebo za ty peníze stojí. Dnes se spolu podíváme na zoubek Collallocu, což je dostupnější, ale stále stejně kvalitní alternativa slavného Inca Collagenu.

Collalloc je doplněk stravy s vysokým obsahem bioaktivního mořského kolagenu bez jakýchkoli přísad a aditiv. Bioaktivita kolagenu je důležitá především z hlediska jeho vstřebávání a zvyšuje celkovou efektivitu přijatého kolagenu. S bioaktivním kolagenem pracuje tělo jako kdyby si jej vyrobilo samo a cílí jej na nejproblémovější místa.

Poznámka: Tříměsíční balení Collallocu mi bylo poskytnuto k otestování zdarma. Veškeré dojmy a názory jsou mé vlastní, spolupráce na ně nemá žádný vliv.

Kolagen:

O kolagenu už toho bylo na našem blogu řečeno hodně. Všichni víme, že se jedná o základní stavební látku kůže, vlasů, nehtů a kloubů, ale už málokdo ví, že kolagen tvoří také kosti, šlachy, vazy a zuby. Do 25. roku života si tělo vytváří kolagen samo, poté se jeho produkce každoročně snižuje a po 45. roce se již netvoří vůbec, což má za následek výrazné známky stárnutí (hluboké vrásky, ztuhlost a bolestivost kloubů, špatná kvalita vlasů a nehtů aj.).

Existuje více než 27 typů kolagenu, přičemž z 90 % se jedná o kolagen typu I, který se nachází v pokožce, šlachách a kostech. Typ I stimuluje tvorbu vlastního kolagenu a působí jako stavební prvek. Typ II je obsažen především v chrupavkách a vazivu a typ III (stejně jako kolagen typu I) je obsažen v kůži a kostech. Collalloc doplňuje při pravidelném užívání hladiny všech výše zmíněných typů kolagenu, takže pokrývá potřeby celého těla.

Deklarované účinky Collallocu:

 • zlepšuje kvalitu pleti, zmírňuje vrásky, celulitidu a strie
 • posiluje zuby, vlasy a nehty
 • napomáhá zesvětlení pigmentových skvrn
 • vyživuje klouby, vazy a šlachy, snižuje jejich bolestivost
 • urychluje regeneraci po zátěži a napomáhá tvorbě svalové hmoty
 • zrychluje metabolismus, napomáhá hubnutí
 • snižuje propustnost střev a chrání trávicí trakt
 • zlepšuje stav cév a celého kardiovaskulárního systému
 • zpomaluje proces stárnutí

Kolagen Collalloc seženete například na e-shopu drmax.cz a cena je 575 Kč za 30 sáčků.

Složení: 3300 mg hydrolyzovaného mořského kolagenu typu I, II a III

Upozornění: Tento přípravek není vhodný pro těhotné ženy, malé děti a pacienty s prokázanou alergií na rybí produkty.

Příprava a dávkování:

Collalloc má formu krystalického prášku a je zcela bez chuti a bez zápachu. Dobře se rozpouští nejen ve vodě, ale i v jiných studených nápojích (ovocný džus, smoothie, koktejly atd.). Denní doba není specificky určena, já však doporučuji užívat kolagen těsně před spaním (nejlépe na lačno), jelikož se pak lépe vstřebává. Vhodné je taktéž kolagen doplnit současným užíváním preparátu s vitamínem C, který sám o sobě podporuje tvorbu nového kolagenu.

Oproti Inca Collagenu není nutné dbát na pořadí při ředění, prášek se dobře rozpouští i v případě, že jej nasypete přímo do tekutiny (což u Inca Collagenu nešlo, okamžitě hrudkoval).

Doporučené dávkování je jeden sáček 1x denně po dobu minimálně jednoho měsíce, pro dosažení maximálních účinků však doporučuji jakýkoli kolagen užívat vždy alespoň dva až tři měsíce.

Testování:

Dva týdny užívání (14 dní) - viditelná změna v kvalitě nehtů a kůžičky okolo nich, záděry se začínají hojit a nehty jsou na pohled pružnější a hydratovanější; kůže na stehnech je citelně pevnější a pružnější

Jeden měsíc užívání (30 dní) - kůžička okolo nehtů je téměř zhojená, záděry se již netvoří; vlasy jsou na pohled i na dotek jemnější a zdá se mi, že rychleji podrůstají; jizvy i pupínky se rychleji hojí

Měsíc a půl užívání (45 dní) - výrazné zlepšení kvality pleti, podkožní akné se tvoří jen výjimečně a je nahrazeno občasnými pupínky, které se velice rychle hojí

Dva měsíce užívání (60 dní) - klouby jsou v perfektním stavu, nebolí ani při zvýšené fyzické zátěži; kůže je pocitově pevnější a pružnější, celulitida mírně ustoupila; při pravidelném cvičení je patrné rychlejší budování svalové hmoty

Dva a půl měsíce užívání (75 dní) - žádné výraznější změny oproti minule, na hřbetech rukou se mi z neznámého důvodu vyhodil ekzém, ale díky kolagenu a kokosovému oleji se mi jej podařilo během týdne dostat pod kontrolu

Tři měsíce užívání (90 dní) - výrazné zlepšení kvality vlasů, zrychlení jejich růstu a zmírnění sezónního vypadávání; pokožka v obličeji působí mladistvějším dojmem, je pružná a "naducaná", mimické vrásky v okolí rtů sice nezmizely, ale jsou jemnější a méně výrazné

Má zkušenost:

S užíváním preparátů s obsahem kolagenu mám již určité zkušenosti, takže jsem věděla, co mohu od Collallocu očekávat. Stejně jako u Inca Collagenu, i zde mě překvapila rychlost, s jakou kolagen zaúčinkoval. První viditelné změny se dostavily již po dvou týdnech užívání - kůže na stehnech byla viditelně pevnější a pružnější a zlepšila se mi také kvalita kůžičky okolo nehtů. Před užíváním jsem měla problém s bolestivými prasklinami a záděry, po dvou týdnech se stav uklidnil a po měsíci byla kůže zcela zahojená. To vše bez použití jakéhokoli krému. V průběhu třetího měsíce se mi na hřbetech rukou vyhodil z neznámého důvodu ekzém, ale díky Collallocu a kokosovému oleji se mi jej podařilo dostat velice rychle pod kontrolu.

Po měsíci a půl jsem si všimla celkového zlepšení v kvalitě pleti - podkožní akné se mi tvořilo podstatně méně a bylo nahrazeno malými, téměř neznatelnými pupínky, které se navíc rychle hojily. Po třech měsících mohu také říci, že je pleť hezky napnutá a naducaná. Vrásky kolem očí a rtů sice úplně nezmizely, ale jsou podstatně jemnější a neusazuje se v nich tolik make-up.

Kvalita vlasů a nehtů se rovněž zlepšila. Vlasy jsou jemnější, pružnější a nekrepatí se tolik. Collalloc jsem testovala v období podzimního padání vlasů a velice mi v tomto ohledu pomohl. Již po dvou týdnech bylo patrné, že v odtoku zůstává mnohem méně vlasů, než je pro toto období obvyklé. Navíc vlasy velice rychle podrůstaly, takže se sezónní výpadek nijak nepodepsal na jejich hustotě.

Co se týče kloubů, i zde Collalloc fungoval perfektně, a to i přes to, že jsem třikrát týdně cvičila na elipticalu a zatěžovala tak klouby více, než je u mne obvyklé. Dalším pozitivním efektem kolagenu bylo zrychlené budování svalové hmoty při cvičení a zmírnění stavu celulitidy.

Výhody:

 • vysoký obsah kolagenu v denní dávce (3 300 mg)
 • 100% čistý mořský kolagen bez příměsí a umělých aditiv
 • hydrolyzovaný a biologicky aktivní
 • bez chuti a bez zápachu
 • dobře rozpustný v jakémkoli nápoji
 • jednoduché dávkování (pouze 1 sáček denně)
 • první účinky již po dvou týdnech užívání (kvalita nehtů, záděry, pružnost pokožky)
 • cruelty free, výroba šetrná k životnímu prostředí
 • krásné balení => vhodné jako dárek
 • vyrobeno ve Švýcarsku

Nevýhody:

 • vyšší pořizovací cena (599 Kč za měsíc užívání)
 • horší dostupnost

Závěr:

Testování přípravků s obsahem kolagenu je již pár let mou velkou vášní a za tu dobu jsem vyzkoušela opravdu kde co. Některé přípravky fungovaly více, jiné méně a našly se i takové, které bohužel nefungovaly vůbec. Cena v tomto případě není zcela relevantním ukazatelem. Po určité době jsem přišla na to, že na mne nejlépe fungují přípravky s obsahem mořského kolagenu, avšak jejich cena se pohybovala v řádech tisíců za jeden jediný měsíc užívání. Collalloc je po dlouhé době opravdu fungující preparát, který je dostupný i běžnému smrtelníkovi.

Kde koupit:

 

 

 

Galerie Obrázků

Leona

Manželka ajťáka, lékárnice a milovnice kosmetiky. Vražedná kombinace...

Internetová stránka: valeas.cz