Proč programátoři nechtějí na dovolenou k moři!

Proč programátoři nechtějí na dovolenou k moři!
(Čtení tohoto článku zabere přibližně: 2 - 3 minut/y.)

Co se Vám vybaví, když se řekne ideální dovolená? Pro většinu lidí je to čas strávený u moře se svými milovanými. Lenošení na pláži, popíjení drinků, nicnedělání... Prostě značka Ideál! Jedna skupina obyvatel se však podobného typu dovolené děsí jak čert kříže. Ano, řeč je o programátorech!

Dovolená u moře přináší programátorovi řadu úskalí, které si samozřejmě nikdo jiný neuvědomuje. Pomineme-li fakt, že díky tomu musí minimálně jednou ročně absolvovat přesvědčovací rituál své ženy (a všichni moc dobře víme, kdo si nakonec prosadí svou) a nedobrovolně vystoupit ze své komfortní zóny, existuje také řada dalších důvodů, kvůli kterým by se nejraději zahrabal doma.

1. Internet

Internetové připojení je na takovýchto typech dovolených spíše výjimkou a když už je k dispozici, tak téměř nikdy ne na pokoji. Chudák programátor pak doslova leze z okna, aby si tu svou dovolenou taky trochu užil.

2. Slunce a opalování

Programátoři a slunce, to prostě nejde dohromady! Jak by taky mohlo, když je běžně osvětlují pouze záře monitorů. Navíc, takový opalovací krém, po jehož použití by se programátor okamžitě nespálil snad ani neexistuje.

3. Slunce a smartphony

Tohle zná asi každý. Svítí-li slunce, na smartphone či notebook můžete rovnou zapomenout. No a pokud by se Vám nakonec přeci jen podařilo ulovit místo ve stínu, tak je Váš pobyt venku stejně časově omezen - pokud tedy nenajdete palmu se zásuvkou. Většina lidí podobný digital detox ráda uvítá, pro programátora je to ale pouze sprosté slovo!

4. Balení na dovolenou

Balení a váhové limity jsou noční můrou nejednoho cestovatele. "Co všechno si mám s sebou zabalit? Budu to vůbec potřebovat? Co když mi něco pochybí? A jak mi tohle všechno vůbec vleze do jednoho kufru?". Tyto a další otázky trápí každoročně téměř každého z nás. Cestování s programátorem ale tohle vše posouvá na daleko vyšší level. Kromě oblečení a smartphonu totiž potřebuje řadu dalších, zcela nezbytných věcí - notebook, tablet (a když ne ten, tak alespoň čtečku knih), externí disk, paměťové karty, foťák, nabíječky... No a teď mi řekněte, jak to všechno chcete narvat do kufru o celkové hmotnosti 15 kilogramů?!

 

5. Nuda

Ležet celý den na pláži a nic nedělat, to člověka řádně unaví! Když si navíc vyberete destinaci, kde se nemůžete večer jen tak sebrat a vyrazit do města, začnete se hned druhý den neskutečně nudit. Programátor je na tuto situaci sice řádně vybaven, přesto to nemění nic na faktu, že se začne téměř okamžitě těšit zpět do pracovního procesu. Někdo se holt nejlépe odreaguje prací.

 

Pokud budete chtít někdy vidět děs v očích programátora, navrhněte mu dovolenou u moře, nejlépe na takovém místě, kde se nedá připojit k WiFi. Naopak dovolená po České republice je pro něj ideálním řešením. Lepší All inclusive stejně nikde jinde mít nebude. No a pokud Vás zajímá, jak často jezdíme k moři my, vězte, že i pětiletý interval je pro Vaška víc než dost.

Vašek & Lea

Internetová stránka: valeas.cz