Recenze: Fantastická zvířata a kde je najít

Recenze: Fantastická zvířata a kde je najít
(Čtení tohoto článku zabere přibližně: 2 - 3 minut/y.)

(Fantastic Beasts and Where to Find Them)

Jako správná fanynka Harryho Pottera, ani já jsem si nemohla nechat ujít premiéru nejnovějšího filmu z pera Joanne Rowlingové, která u nás proběhla 17. listopadu. Nebudu Vám však lhát, zpočátku jsem měla jisté pochybnosti, které se týkaly jak technického provedení, tak samotného příběhu - přeci jen se příběh odehrává za velkou louží, čemuž odpovídá styl natáčení i použité efekty. Není nic horšího, než když Vám autoři novým filmem zkazí celou sérii.

Jak už jsem řekla, příběh se odehrává v Americe a točí se kolem hlavní postavy, autora slavné učebnice kouzelných tvorů, Mloka Scamandera (Eddie Redmayne). Scénář k filmu sepsala sama J. K. Rowling, tudíž odpadly obavy ohledně případných nesrovnalostí či chyb v příběhu.

Hlavní zápletka se točí kolem záměny kufříků a snahy pochytat zpět několik uniklých fantastických zvířat. Přiznám se, že první půlhodina filmu mě poněkud zklamala, ale poté došlo k propojení druhé, temnější a rozhodně zajímavější linie příběhu - Rowlingová v podstatě nastiňuje dobu Grindewaldova řádění v Americe. Abych řekla pravdu, mám nepříjemný pocit, že se v některém z pokračování objeví sám Voldemort. V tomto směru film skvěle dokresluje celý kouzelnický svět Harryho Pottera.

Jak už jsem předeslala výše, americká produkce se na filmu velice výrazně podepsala - film je plný akce a digitálních efektů, není zde čas na žádné zbytečné vysvětlování. Herci samotní nejsou prvoplánově zajímaví, ale v průběhu filmu si k nim zcela jistě vytvoříte velice pevný vztah. Provedení magických zvířat je pak rozhodně lepší, než tomu bylo u původní potterovské ságy, ale zase na mě působily "umělým" dojmem, to si člověk prostě nevybere. Příběh samotný obsahuje pár velice zajímavých a nečekaných zvratů. Osobně se mi také velice líbily romantické scény mezi hlavními hrdiny, a to i přes to, že se na konci filmu snažila Rowlingová hrát divákům na city - přiznávám se bez mučení, brečela jsem jak želva! Rovněž pak oceňuji pevné zakončení filmu bez "zadních vrátek" - pokud se autoři rozhodnou natočit pokračování, nebudou vázáni na předchozí příběh.

V konečném důsledku mohu říci, že jsem byla z tohoto filmu nadšená. Nebyla to sice láska na první pohled, ale příběh si mě velice rychle získal. Věřím, že skalní fanoušky Harryho Pottera film určitě nezklame.

Poznámka: Před pár dny proběhla médii zmínka ohledně možného obsazení herce Eddieho Redmayna do nové série slavného britského seriálu Doctor Who. Věřím, že nejsem jediná, kdo si myslí, že by tam pasoval jak "prdel na hrnec". Stačilo by ho jen "vystřihnout" z tohoto filmu (kabát, šála, motýlek, rošťácké vlasy) a máme skvělou náhradu za milovaného jedenáctého doktora.

Zdroj fotografie: http://www.fantasticbeasts.com/

Leona

Manželka ajťáka, lékárnice a milovnice kosmetiky. Vražedná kombinace...

Internetová stránka: valeas.cz

 

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.