Recenze: Snowden

Recenze: Snowden

Jen jeden člověk stačí, aby dokázal změnit celý svět. Mnozí jej mají za zrádce, ostatní za hrdinu, který se postavil za správnou věc. Edward Snowden je právě tím, kdo odhalil odposlechy americké vlády a rozpoutal tak největší špionážní kauzu.

reklama

Hned na začátek Vám řeknu, že se jedná o jeden z nejlepších filmů tohoto roku. Byl jsem nadšen nejen já, ale i Lea, kterou nebaví dokumenty a už vůbec ne IT filmy. Toto však nebyl dokument, ale velmi dobře zpracované drama dle skutečných událostí. Drama, které rozkrývá pohnutky Eda Snowdena, vlastence, který chtěl pomáhat a bránit svou zemi, ale nakonec musel chránit americké občany před samotnou vládou.

Mnohé filmové nadšence zřejmě odradil fakt, že se jedná o film o ajťákovi a že je natočen dle skutečných událostí. To bylo také poznat na obsazenosti kina - v celém sále nás bylo celkem asi jen deset. Pokud jste i Vy tento film vynechali, udělali jste obrovskou chybu! V dnešní době už nejsou hrdinové svalovci, ale géniové schovaní za klávesnicí (viz. Smrtonosná zbraň 4). Všichni z naší malé skupiny byli vyloženě nadšeni a doslova hltali každou minutu tohoto dvou a půl hodinového filmu.

V této krátké recenzi nechci nic zásadního prozrazovat. Pokud se chcete o kauze "Snowden" (sledování internetu, emailů, zpráv...) dozvědět více, připravil jsem pro Vás samostatný příspěvek, ve kterém Vám vše vyjasním.

Kauza: Edward Snowden (ohlédnutí)

Film mohu na 100 % doporučit - jak jsem psal již na začátku, jedná se o nejlepší film tohoto roku, který by Vám rozhodně neměl uniknout. Pokud Vás film zaujal, doporučuji se podívat i na film Wikileaks, který věrně dokumentuje vznik tohoto serveru.

Trailer

foto: zdroj snowdenfilm.com

Václav

Programátor... občas normální, častěji tak trochu blázen.

Internetová stránka: www.valeas.cz