Disenchantment - první dojmy

Disenchantment - první dojmy

Jakožto velký fanoušek Simpsonů a Futuramy jsem si nový seriál od tvůrce Matta Groeninga rozhodně nemohl nechat ujít. A Vy byste také neměli.

První řadu tohoto nového seriálu můžete již nyní zhlédnout na Netflixu.

Disenchantment byl od začátku označován jako sitcom pro dospělé, a to i přes to, že je opět celý kreslený. Ale řekněme si upřímně, ani Simpsonovi už nejsou seriál, který by byl vhodný pro děti. Oproti Futuramě, která se odehrává v budoucnosti, je tento nový seriál situován do středověkého fantasy království Dreamland.

Hlavní postavou je princezna Bean, se kterou se poprvé setkáváme při nejšťastnějším dni každé ženy - při její svatbě. Princezna Bean se však vdávat nechce, takže pro ni se naopak jedná o nejhorší den jejího života a snaží se chystané svatbě všemožně vyhnout. To se jí sice nepodaří a svatba se koná, ale prince si odmítne vzít a ze svatby utíká.

A tím vlastně začíná ona stará známá “Nevěsta na útěku”.

Neutíká však sama. “Pomáhá” jí její osobní démon Luci a bájný elf Elfo. Tím začíná jejich společný příběh, který budeme moci sledovat.

Na seriálu ihned poznáte autora postav - Matta Groeninga. Jeho styl je opravdu jedinečný a snadno rozpoznatelný. Vizuálně je také velice dobře vidět, kam se možnosti kreslených seriálů posunuly. Prostředí je krásně vykresleno do nejmenších detailů.

Příběh je od počátku velice poutavý a obsahuje řadu vtipných scén a narážek. Styl příběhu je zcela odlišný od předchozích Groeningových kreslených seriálů, takže se pro diváka stává zajímavějším.

Pokud máte rádi seriály typu Simpsonovi či Futurama, tak Disenchantment určitě nesmíte vynechat.

Václav

Programátor... občas normální, častěji tak trochu blázen.

Internetová stránka: www.valeas.cz