NextGen - akční pohádka od Netflixu

NextGen - akční pohádka od Netflixu
(Čtení tohoto článku zabere přibližně: 1 - 2 minut/y.)

Netflix přišel tento rok se spoustou povedených kreslených seriálů, které jsem zhlédl vždy v rekordně krátkém čase. Ano, vážně byly tak povedené. No a jelikož mě zaujal také trailer na tento film, nemohl jsem jinak a okamžitě po uvedení jsem jej rovněž zkouknul. Dnes Vás tedy čeká krátká recenze.

Trailer

O filmu

Film vypráví příběh malé rebelky Mai, která žije ve světě, kde veškerou práci vykonávají roboti. Jenže ona roboty nesnáší!

Hlavním tahounem v robotice je zde společnost IQ Robotics, kterou vede charismatický Justin. IQ Robotics právě představují nový revoluční výtvor - robota generace 6, jenž má změnit všem lidem život. A do jisté míry mají samozřejmě pravdu.

Uvedení na trh probíhá ryze “applovským” stylem (velká show před publikem) a také Justin připomíná v jistých ohledech Steva Jobse. Hlavním tvůrcem robotů je pak Dr. Tanner Rice, kterého by šlo zase přirovnat ke Stevu Wozniakovi.

Inspirovali se autoři filmu u Applu?

Názor Mai se změní ve chvíli, kdy potká robota 7723, což je tajný projekt Dr. Riceho, jenž má zachránit lidstvo před neznámou hrozbou. Mai a 7723 se spřátelí a vybudují si jedinečný vztah mezi člověkem a robotem, díky kterému dokáží vyřešit všechny nastalé situace, které je čekají.

Závěr

U této pohádky se rozhodně nudit nebudete - jedná se o jednu z mála pohádek, která není vyplněna “zbytečnou” vatou. Na obrazovce se pořád něco děje.

Osobně mě velice pobavila scéna s robotickým zubním kartáčkem a rodičovskou kontrolou. Víc neprozradím, to prostě musíte vidět.

Film je vhodný jak pro děti, tak dospělé. Není to sice vyloženě komediální pohádka, což se od dnešních pohádek tak nějak čeká, ale i tak se rozhodně zasmějete. Příběh samotný je poměrně dost akční a hlavní postavy sympatické, takže věřím, že si děti tuto pohádku opravdu oblíbí.

Odkaz na Neflix:
https://www.netflix.com/title/80988892

Václav

Programátor... občas normální, častěji tak trochu blázen.

Internetová stránka: www.valeas.cz

 

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.