Netflix: Lost in Space

Netflix: Lost in Space
(Čtení tohoto článku zabere přibližně: 1 - 2 minut/y.)

Další seriál z dílny Netflixu, který rozhodně stojí za povšimnutí, je nové zpracování původního sci-fi filmu Ztraceni ve vesmíru (Lost in Space).

Film Ztraceni ve vesmíru

Když v roce 1998 přišel do kin film s názvem Ztraceni ve vesmíru, velice rychle rozvířil poklidné vody tehdejšího sci-fi. Dnešní diváci ho už zřejmě neocení, ale za sebe mohu říci, že se jednalo o velice povedený film s dobrou, místy až hororovou zápletkou. Přes to všechno by se stále dal označit nálepkou “rodinné sci-fi”.

Seriál od Netflixu

Seriálové zpracování od Netflixu plně vychází z původního děje filmu a dále jej rozvíjí. Díky flashbackům se dozvíte například o všech událostech, které vedly ke ztroskotání rodiny Robinsonů na neznámé planetě, ale také budete mít možnost lépe poznat minulost každého z nich.

Díky tomu je nakonec seriál mnohem poutavější, než jeho filmová předloha.  

V seriálu se můžete těšit také na “přátelského” robota, jehož zpracování je opravdu velice zdařilé a který až nápadně připomíná rasu Meklarů z populární hry Master of Orion. Designéři jsou zřejmě také fanoušky této hry. Nebude samozřejmě chybět ani nebezpečná doktorka Smith, která rodinu Robinsonů vystaví nejedné hrozbě.

Závěr

Podle mého názoru je seriál Lost in Space velice chytlavý a dokáže diváka vtáhnout do děje. Vizuálně mu také nelze nic vytknout - zpracování je opravdu velmi zdařilé. Pro fanoušky sci-fi je to až skoro povinnost.

Václav

Programátor... občas normální, častěji tak trochu blázen.

Internetová stránka: www.valeas.cz

 

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.