Netflix: Sabrina - první dojmy

Netflix: Sabrina - první dojmy
(Čtení tohoto článku zabere přibližně: 1 - 2 minut/y.)

Kdo z Vás si ještě pamatuje televizní sitcom “Sabrina: Mladá čarodějnice”? V tom případě rozhodně nesmíte vynechat nový seriál “Chilling Adventures of Sabrina” z dílny Netflixu, který otevírá staré téma úplně novým způsobem.

Trailer

Obsazení

Výběr nové Sabriny se Netflixu opravdu povedl a troufám si tvrdit, že herečka Kiernan Shipka byla pro tento seriál dobrou volbou. To už však neplatí v případě jejích dvou tet, kde se tvůrci snažili najít až moc typově podobné osoby těm z původního seriálu. Zde jim výběr vyšel pouze na 50 %.

Ale jsme samozřejmě na začátku seriálu, je možné, že na konci série svůj názor změním.

Missy

Také “Missy” (ze seriálu Doctor Who) má zde svou roli. A jak už všichni dobře víme, Pány časů není vůbec jednoduché zabít a vždy se nakonec vrátí. Neberte to prosím jako spoiler, jelikož vše zjistíte v prvních 5-ti minutách.

Salem

I v tomto seriálu bude mít Sabrina svého parťáka v podobě černé kočky. Ta sice prozatím ještě nepromluvila (v původním seriálu byla ukecaná až moc a sršela jedním vtípkem za druhým), ale také je o dost nebezpečnější než původní Salem. Jejím úkolem je chránit Sabrinu před zlem, jenž by jí mohlo ublížit.

Temnota

Nový seriál Sabrina už rozhodně nelze nazvat sitcomem. A to ani náhodou. Je temný, hororový a plný zla. Čarodějky ve své podstatě nejsou vůbec hodné, spíše naopak. Již v prvních dílech se dozvíte, proč tomu tak je. Díky tomu se samozřejmě celý příběh ubírá zcela jiným směrem, než jakým byste možná čekali.

Závěr

Remake Sabriny se rozhodně povedl, osobně si však myslím, že více osloví ty, co sledovali původní sitcom, jelikož je bude zajímat, jak se za těch dvacet let změnil přístup filmařů a společnosti k danému tématu.

Uvidíme, co všechno si pro nás tvůrci připravili.

Skvělým marketingovým tahem bylo také uvedení seriálu těsně před Halloweenem. A to nejen proto, že seriál Sabrina skvěle zapadá do halloweenského stylu, ale také proto, že v něm má samotný Halloween velice důležitou roli.

Malý tip na závěr: Pokud budete mít možnost, podívejte se na první dva díly hned za sebou.

Václav

Programátor... občas normální, častěji tak trochu blázen.

Internetová stránka: www.valeas.cz