Ohlédnutí za rokem 2015

Ohlédnutí za rokem 2015

Rok 2015 je již téměř za námi a nás napadlo sepsat takové malé ohlédnutí. Co jsme tedy za tento rok zvládli a co pro Vás plánujeme v roce 2016? Rozhodně toho nebude málo, takže se máte na co těšit.

ROK 2015

Do roku 2015 jsem se blogu věnoval pouze já, což by se dalo charakterizovat jako příležitostné vydávání technických článků - byl to tedy čistě IT blog. Ještě na konci roku 2014 jsem však "vystoupil" z oblasti IT a zrecenzoval dvě divadelní hry (Petrolejové lampy a Krajní meze), díky čemuž se blog otevřel novým tématům a mohla se na něj opět přidat také Lea.

Blog díky této "spolupráci" najednou obrovsky ožil a musím přiznat, že mě samého to daleko více motivovalo k sepisování nových příspěvků (do té doby to byl cca jeden článek měsíčně). Díky tomu jsme pro Vás společně připravili více jak 80 příspěvků. Lea strávila hodiny a hodiny testováním nejrůznějších kosmetických přípravků a já se pustil do nelehkého, ale o to zábavnějšího, testování linuxových distribucí. Společným tématem se pak staly recenze filmů a seriálů, které nás neskutečně baví a rozhodně v nich budeme i nadále pokračovat.

ROK 2016

VAŠEK:

Předsevzetí si nedávám, protože bych ho nedodržel, ale můžu Vám prozradit, co chystám na blogu v příštím roce.

 1. Linuxové distribuce [zde]
  Toto téma jsem v roce 2015 pouze nakousnul a již nyní mám obrovský seznam distribucí, které chci otestovat. Díky tomu, že je nechci testovat pouze v rozsahu hodin, ale dnů, se z tohoto tématu stává běh na dlouho trať.
 2. Tipy na filmy a seriály [zde]
  Na tento nápad mě přivedli naši přátelé. Často se mi stává, že když lidem doporučím určitý film nebo seriál, který nás nadchnul, oblíbí si jej také oni. Chceme doporučovat převážně díla ne moc známá, ale určitě se zde najde prostor i pro nějakou tu klasiku, která stojí za připomenutí. Přiznejte se, kdo už viděl Blackovo knihkupectví?
 3. Filmové recenze [zde]
  Jak už jsem řekl výše, filmové recenze nás baví a jak to tak vypadá, rok 2016 bude nejspíš plný trháků. Za zmínku stojí např. nový Star Trek, kvůli kterému jsme ochotni jet opět na předpremiéru do Prahy (pokud tedy bude). Lea se pak těší na Fantastická zvířata a kde je najít, HP fanda se prostě nezapře.
 4. Programování
  Téma, ktrému jsem se chtěl věnovat nejvíce a nakonec jsem jej skoro úplně vynechal. Ale to se změní - příští rok chci tomuto tématu věnovat určitě více času. Podkladů mám víc než dost. Navíc jsem se rozhodl, že budu psát tyto příspěvky také v angličtině.

Více toho neplánuji, je toho víc než dost.

LEA:

Co se týče mne, blog pojede ve vyšlapaných kolejích. Kromě tradičních recenzí, rubriky Spotřebováno a Food objevů a přešlapů chci opět oprášit rubriku Deník ajťákovy manželky, inspirace bych měla doma víc než dost a je škoda se o tu srandu nepodělit. Docela vážně pak také uvažuji o zavedení nové knižní rubriky, ve které bych Vám vždy doporučila nějakou knížku, která mě v danou chvíli zaujala. Rozhodně ale nečekejte doporučení na beletrii, tu téměř nečtu, největší prostor v mé knihovničce zabírají knihy na téma psychologie, psychosomatika a osobní rozvoj. No a aby toho nebylo málo, dala jsem si předsevzetí, že pro Vás založím novou rubriku na téma "nekonečný boj s akné". Jak jistě víte, akné mě životem provází už pěkných pár let, takže mám pro Vás řadu užitečných rad, čemu se ve Vašem boji vyhnout a do čeho rozhodně neinvestovat.

No a to bude pro letošní rok od nás všechno. Do nového roku Vám ze srdce přejeme jen to nejlepší a děkujeme Vám za Vaši přízeň.

Vašek & Lea

 

Vašek & Lea

Internetová stránka: valeas.cz