3x 30denní výzva aneb Na pokraji sil

3x 30denní výzva aneb Na pokraji sil

Po roce jsem se opět vrhnul do 30denní výzvy bez cukru. Tentokrát jsem to však pojal trochu megalomansky. Cukr jsem nahradil chilli, takže jsem se zároveň pustil do pekelné 30denní výzvy s chilli a feferonkami a aby toho nebylo málo, rozhodl jsem se za těch 30 dní ujít ještě více jak 500 kilometrů. Proč se šetřit že?

 

30denní výzva bez cukru

Když jsem se před rokem pouštěl do této akce poprvé, byla to výzva, u které jsem si nebyl jistý, jestli ji vůbec dokážu dokončit. Nebylo to jednoduché, ale rozhodně to stálo za to. A právě proto jsem se rozhodl, že se letos pustím do této výzvy znovu.

Oproti předchozímu roku byla tato výzva mnohem náročnější, a to především kvůli 500km výzvě, kterou jsem si k ní přidal a která byla bez cukru opravdu velice náročná. Kromě toho jsem neměl takovou možnost domácích smoothie jako loni, takže cukr mi opravdu chyběl a krizových situací bylo opravdu hodně.

Výsledek byl ohromný - shodil jsem další 3 kila.

 

30denní chilli výzva

Již loni jsem cukr částečně nahradil chilli, takže proč cukr nenahradit pomocí chilli úplně? Na rovinu přiznávám, že to nebyl úplně nejrozumnější nápad. Pálivé mám rád, ale občas jsem to opravdu přehnal a při 30denní výzvě nebyla možnost zvolnit.

Občas jsem jen tak, abych výzvu splnil, snědl celou feferonku.

Také kombinace běžných jídel s feferonkami byly občas trochu za hranou - například brambory s mlékem a feferonkami byly opravdu velice netradičním pokrmem.

Co ale mohu doporučit, jsou polévky (vývary) s chilli naloženém v oleji. Lépe dochucené polévky neznám.

U této výzvy jsem si  pak dal zlatou tečku na závěr - burger s chilli papričkami s pálivostí 2 000 000. Ano, pálilo to, ale dalo se to zvládnout. Rozhodně si ho dám znovu.

 

500 kilometrů za 30 dnů

Poslední výzvou, kterou jsem si stanovil, bylo ujít za 30 dní 500 kilometrů, což se mi minulý rok také podařilo. Bez cukru to však bylo opět o dost náročnější. První týden jsem ještě zvládl, a to dokonce s krásným náskokem 32 kilometrů, ale další týden jsem zvládl ujít jen 15 kilometrů denně, což mě poměrně dost demotivovalo. Samozřejmě jsem to ale nevzdal, pořádně zabral a těch 500 kilometrů jsem ušel za 28 dní.

Opakovaně jsem zabral také na elipticalu, na kterém jsem odcvičil více jak 22 hodin a spálil 24 000 kalorií.

Výsledek: 545 kilometrů.

 

Závěr

Sloučit všechny výzvy do jedné byla rozhodně chyba. Každý den jsem byl večer opravdu extrémně unavený a častokrát vytuhl již kolem desáté hodiny.

Také právě proto nebyl za měsíc únor na blogu zveřejněn žádný článek.

Úprava jídelníčku byla rovněž velice náročná a cukr mi z důvodu vysoké fyzické aktivity extrémně chyběl. 30 dní pálivých jídel také nebylo zrovna jednoduché strávit, a to i přes to, že mám ostrá jídla opravdu rád.

Všechny výzvy mohu rozhodně doporučit - za těchto 30 dnů se mi podařilo shodit další 3 kg a zpevnit postavu.

S cvičením však rozhodně nekončím - již nyní začínám s tréninkem na Štramberského Jasoně, na který jsme se s Leou opět přihlásili.

 

Václav

Programátor... občas normální, častěji tak trochu blázen.

Internetová stránka: www.valeas.cz