House of Cards - 1.díl a první pohled

House of Cards - 1.díl a první pohled
(Čtení tohoto článku zabere přibližně: 1 minutu.)

Tento týden proběhla na ČT2 premiéra amerického seriálu House of Cards (Dům z karet). I když jsem tento seriál původně vůbec nechtěl sledovat, nakonec jsem rád, že jsem tento díl viděl a objevil tak nový zajímavý seriál.

Tento seriál přináší pohled na vysokou americkou politiku, především na zákulisní kroky nejen samotných politiků, ale také jejich vedoucích kanceláří, asistentů a dalších. Každý se prostě snaží najít si cestu k lepšímu místu v této hirearchii.

Těšit se můžeme na lži, intriky, machinace, úplatky aj. Uvidíme, jestli nakonec nedojde také k vraždě, což je v současných amerických seriálech poměrně dost častý prvek. Díky tomu, že je vše začleněno do skutečné politiky USA, působí děj seriálu o to reálněji.

Děj se točí kolem kongresmana Francise Underwooda a je ozvláštněn tím, že hlavní postava občas "vystoupí" z příběhu a komentuje své myšlenkové pochody. Vidíte tedy přímo do hlavy vysoce postaveného politika, který se chce dostat na vrchol. A jde rozhodně přes mrtvoly.

Pokud chcete nahlédnout do fungování vysoké americké politiky a nebo jen chcete zjistit, jak takový politik uvažuje, mohu Vám tento seriál vřele doporučit. Pokud se však chcete raději zasmát, podívejte se spíše na "Ano pane ministře".

Václav

Programátor... občas normální, častěji tak trochu blázen.

Internetová stránka: www.valeas.cz
Více z této kategorie: « TIP: Black Books The Flash »

 

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.