The Flash

The Flash

"Jmenuji se Barry Allen a jsem nejrychlejší člověk na světě." Takto začíná můj nový oblíbený seriál - "The Flash".

Flash

Flash je dalším ze superhrdinů DC Comics. Vlastním jménem Barry Allen (v různých filmech se postava jmenuje jinak - nejznámější je Jay Garrick). V tomto případě pracuje Barry Allen u policie jako kriminalista. Jednoho dne zasáhne jeho laboratoř blesk, který vznikl výbojem urychlovače částic a z Barryho se díky této nehodě stane nejrychlejší člověk na světě.

Padouši  (Metalidé)

Nehoda, díky které vznikl Flash, zapříčinila, že zvláštní schopnosti získali také další lidé. Pouze pár z nich se však přidalo mezi ochránce práva -> díky tomu se v tomto seriálu setkáte s velkým množstvím padouchů s nadlidskými schopnostmi. Aby Flash dokázal tyto protivníky porazit, musí se neustále zlepšovat a zrychlovat. Jen díky tomu se může postavit hlavním protivníkům, kteří jsou na začátku mnohem rychlejší než on.

Crossovery

Seriál je doplněn mnoha crossovery (křížení/propojení s dalšími seriály), které propojují tento seriál s dalšími seriály ze světa DC Comics.

Primárně je propojen především se seriálem Arrow, ale setkáte se zde i s dalšími crossovery - např. se seriály Supergirl či Legends of Tomorrow. Pokud sledujete některý z těchto seriálů, jistě jste se již s Flashem setkali.

Závěr

Ze všech seriálů, které jsou nyní ze světa DC Comics vysílány, je pro mě Flash jasným favoritem. Scénáristé si dali velmi záležet na hlavním příběhu. Ten je velmi dobře promyšlen a v mnoha dílech se s hlavními protivníky setkáte pouze na pár vteřin. Přesto i tyto krátké vsuvky posouvají příběh příjemně dopředu a divák se nemůže dočkat dalšího dílu.

Seriál je nabit vědou a technikou, takže se můžete těšit na nejrůznější vědecké teorie, technická vylepšení aj. Nemůže samozřejmě chybět ani cestování časem a paralelními vesmíry. I proto se tento seriál stal jedním z nejoblíbenějších seriálů Sheldona Coopera.

Václav

Programátor... občas normální, častěji tak trochu blázen.

Internetová stránka: www.valeas.cz