Recenze: Xiaomi Mi Band + Mi Band 2

Recenze: Xiaomi Mi Band + Mi Band 2
(Čtení tohoto článku zabere přibližně: 2 - 3 minut/y.)

Chytré náramky a hodinky se staly běžnou součástí našeho života. I já jsem jim samozřejmě podlehl, takže mě již pár let nepotkáte jinak, než s chytrým náramkem na ruce.

Funkce

Tento jednoduchý náramek umí všechny základní funkce, které byste od chytrého náramku očekávali. Díky šikovné aplikaci lze pak ještě několik věcí přidat.

Sledování:

 • Počet kroků
  Náramek sleduje, kolik kroků a kilometrů denně ujdete (zde bohužel nevím, na jakém principu jsou kroky přepočítávány na metry). Kromě toho si můžete také nastavit denní limit a sledovat své úspěchy.
  Aplikace dokáže rozpoznat běžnou chůzi a běh, ale nejedná se o sportovní náramek, který by sledoval Vaše sportovní výkony.
 • Spánek
  Náramek rovněž sleduje Váš spánek, což může být zpočátku nezajímavé, ale opak je pravdou. Tyto informace jsou velice užitečné a pokud spíte málo (méně než 6 hodin), pomůže Vám zlepšit spánek.

Další funkce:

 • Notifikace
  Náramek Vás pomocí vibrací a diod informuje o volání, příchozí sms zprávě či jiné notifikaci, kterou si můžete nastavit.
 • Odemykání vašeho smartphonu
  Praktickou funkcí je možnost odemknutí mobilního zařízení pomocí náramku. Nemusíte tedy odemykat telefon pinem, stačí jej vzít do ruky.
 • Budík
  Náramek má rovněž funkci budíku -> tj. ve Vámi zvolený čas začne vibrovat. Ne každému však tento styl buzení vyhovuje, jelikož je poměrně dost agresivní.
 • Spárování s dalšími produkty Xiaomi
  Náramek/aplikaci lze propojit s dalšími výrobky Xiaomi (např. chytrá váha nebo chytrá obuv).
 • Propojení s Google Fit

Výdrž baterie

Výhodou náramků Mi Band je rozhodně výdrž baterie, která se pohybuje kolem třiceti dnů. Výdrž baterie je tedy nadstandardní a nemohou jí konkurovat téměř žádné jiné náramky.

Mi Band 2

Náramek Mi Band 2 rozšířil možnosti chytrého náramku o OLED display, který kromě času zobrazuje také veškeré notifikace z Vašeho telefonu pomocí ikony. Oproti Mi Band tak přesně víte, jaká notifikace dorazila - první verze Mi Band pouze informovala o přijaté notifikaci. Je však třeba upozornit, že display není na přímém světle úplně dobře čitelný, což je ale jedinou chybou Mi Band 2.

Kromě displaye obsahuje tento náramek také měřič srdečního tepu, včetně historie měření. Měření tepu můžete zapnout buď přes aplikaci nebo jednoduše přes náramek.

Cena

Aktuálně jsou v nabídce 2 typy tohoto náramku - s měřičem tepu (Mi band 2) a bez něj (Mi Band). Cena se pohybuje od 500 Kč (Mi Band) do 1000 Kč (Mi Band 2), nejedná se tedy o nic nákladného.

Hodnocení

Náramky Mi Band Vás jistě překvapí svými funkcemi, cenou a především výdrží baterie. Nejedná se samozřejmě o sportovní náramek, který by sledoval Vaše sportovní výkony, ale o běžný náramek, který sleduje Vaši denní činnost a motivuje Vás k tomu ujít alespoň o pár kroků více.

Osobně tento náramek využívám již více než dva roky a jsem s ním nadmíru spokojen. Jedinou nevýhodou je podle mého názoru gumový náramek, který časem praská, takže se vyplatí mít doma vždy jeden náhradní - naštěstí se dá z eBay pořídit nový doslova za pár korun.

Galerie Obrázků

Václav

Programátor... občas normální, častěji tak trochu blázen.

Internetová stránka: www.valeas.cz

 

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.