Pracovní neděle aneb Proč začít pracovat již v neděli

Pracovní neděle aneb Proč začít pracovat již v neděli

Mnohé mé kolegy, ale i klienty překvapuje, že neděle je pro mne pracovním dnem. Je však třeba říci, že ne celá, určitý oddech po náročném pracovním týdnu potřebuji i v neděli. Dnes Vám vysvětlím hlavní výhody takové pracovní neděle.

Začátek týdne v neděli

V počítačových jazycích začíná týden již v neděli. Přiznám se, že netuším, proč tomu tak je, ale z jistých důvodů mi to připadá praktické a zajímavé.

Nevím jak Vy, ale já v pátek v 17:00 vypínám počítač a už jej kvůli práci většinou nezapnu. Přes týden doma vždy večer ještě něco udělám, ale v pátek nikdy.

Oproti tomu v neděli mi přijde správné počítač zapnout a začít řešit pracovní úkoly. Kromě toho, že si projdu pracovní emaily, kterých přes víkend naštěstí většinou moc není, připravím se na pondělní poradu a také si připravím plán, co bych chtěl v následujícím týdnu stihnout. Díky tomu jsem připraven na poradu, vím co se aktuálně řeší, co se bude v následujícím týdnu řešit a mohu si tak mnohem lépe rozvrhnout svůj čas.

Závěr

Pro mne je neděle pracovní už pěkných pár let a z vlastní zkušenosti mohu tento model vřele doporučit - ty dvě hodiny času, které si na přípravu vyčleníte se Vám bohatě vrátí. Budete mít dokonalý přehled o všech úkolech, které musíte přes týden řešit a díky tomu Vás (téměř) nic nepřekvapí.

 

Václav

Programátor... občas normální, častěji tak trochu blázen.

Internetová stránka: www.valeas.cz