Když ajťák nemůže onemocnět. Nikdy!

Když ajťák nemůže onemocnět. Nikdy!

Všichni ajťáci chrání své “miláčky” (rozuměj počítače) před nejnovějšími viry a všemožnými dalšími hrozbami tak, aby je nemohlo nic ohrozit. Bohužel však často zapomínají na sebe, takže i malá “rýmička” může velice snadno ohrozit ajťákův už tak dost chatrný imunitní systém. Nemocný ajťák si ale samozřejmě nemůže vzít nemocenskou, ta pro toto povolání prostě neexistuje. Může jediné - pracovat na 100 %. Ideální by samozřejmě bylo tak 110 %, ale když už je nemocný...

Temná místnost osvícená jen lehkou září z monitoru… Ideální pracovní prostředí nejednoho ajťáka. Zní to děsivě? Ale kdepak. Jedná se o ideální karanténní prostor - ajťák je izolován od veškerého společenského dění a osobní kontakt si vynahrazuje komunikací přes Skype nebo Messenger. Kýchá si akorát tak do vlastního počítače.

Problém nastává až ve chvíli, kdy si chce klient mermomocí sjednat s nemocným ajťákem schůzku. Nerespektováním základních karanténních pravidel se z ajťáka stává biologická hrozba, kterou není radno podceňovat. Obzvláště ne v případě, kdy má chudák nemocný ajťák za manželku lékárnici, která je zcela jistě pacientem nula a domů přivlekla nějaký nový superbacil.

Radím vám tedy dobře - nikdy nenuťte nemocného ajťáka opouštět jeho doupě a v rámci vlastní bezpečnosti zachovávejte dostatečnou vzdálenost. Emailová či jiná psaná komunikace je v tomto případě naprosto dostačující, telefonní hovory raději omezte (pokud tedy není vaším cílem ohluchnout na pravé ucho). Jo a nezapomeňte na antivir - nechcete přeci, aby na vás přes počítač skočil nějaký ten bacil.

Správný ajťák nevychází ven bez ochrany!

 

A jak by se měl před všemožnými bacily chránit samotný ajťák?

1. Nevycházet ze své kanceláře (doupěte)

Vždyť k tomu vlastně ani nemá důvod. Email, Skype či jiný online messenger na komunikaci s klienty a kolegy rozhodně stačí.

2. Antivirová ochrana

Ne, počítačový antivir v tomto případě bohužel nepomůže, bude potřeba sáhnout po některé ze speciálních masek. Na roušky z lékárny rovnou zapomeňte - ty na ochranu ajťáků nestačí. Ajťák má k dispozici pouze dvě možnosti:

1.maska Darth Vadera
je vybavena nejmodernějšími ochrannými prvky a navíc v ní ajťák bude vypadat opravdu cool

2. maska Anonymous
protože pak jej nepozná nejen rodina a internet, ale také žádný zákeřný virus

Václav

Programátor... občas normální, častěji tak trochu blázen.

Internetová stránka: www.valeas.cz