Mobilní aplikace CK Fischer aneb Něco nám tu bohužel chybí

Mobilní aplikace CK Fischer aneb Něco nám tu bohužel chybí
(Čtení tohoto článku zabere přibližně: 1 - 2 minut/y.)

Když nám společnost Fischer poslala e-mailem informaci o jejich nové mobilní aplikaci k naší dovolené, zřejmě nečekali, že si ji ihned nainstalujeme a především důkladně otestujeme. Možná, že kdyby tušili, že ji budeme srovnávat se špičkovou mobilní aplikací od polské cestovky Itaka, která disponuje spoustou skvělých funkcí, trochu by na té své zapracovali.

Načtení zájezdu

Přidání zájezdu je tím nejdůležitějším krokem, bez něho by byla aplikace prakticky k ničemu. Postup je velice jednoduchý, stačí jen zadat číslo smlouvy a váš e-mail. Po kontrole údajů se vám ihned zobrazí všechny základní informace k zájezdu - termín, informace o odletu a služby, které máte zakoupené.

Kromě základních informací, které máte i ve smlouvě, zde najdete také spoustu informací o ubytování a především destinaci, do které se vydáváte. My osobně jsme ocenili především tipy, kam se v daném místě vydat. Zároveň nám tu ale něco chybělo.

Spousta informací, ale…

Aplikace na první pohled disponuje spoustou informací, které mají usnadnit a zpříjemnit vaši dovolenou. Má to však své ALE. Informace o destinaci jsou statické a především zde chybí nabídka zájezdů, které je možné u delegáta koupit. V tomto ohledu to má skvěle vyřešená Itaka, u které lze zájezd v destinaci zakoupit zcela online, bez nutnosti čekání na delegáta.

To, že jsou informace statické, jsme poznali hned při odletu. Ten se sice posunul jen o pouhých 5 minut, ale aplikace to vůbec nereflektovala. Škoda.

Závěr

Aplikace CK Fischer je v aktuální podobě pouze informačního charakteru. Může mít ale velký potenciál, pokud se bude dále vyvíjet a umožní aktivní informování klienta na dovolené.

Osobně bych pak přivítal:

  • aktuální informace, ne statická data
  • notifikace o zájezdu
  • informace o pořádaných zájezdech v destinaci
  • termín schůzky s delegátem
  • kontaktní informace na delegáta

Prostě a jednoduše - možnost nahradit papírové informace zcela mobilní aplikací. Věřím, že pokud se na aplikaci dále zapracuje, má velký potenciál stát se skvělým pomocníkem na jakékoli dovolené, na kterou se s CK Fischer vydáte.

Snad vyzkoušíme za rok a uvidíme, kam se aplikace posunula.

Václav

Programátor... občas normální, častěji tak trochu blázen.

Internetová stránka: www.valeas.cz

 

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.