Cestování bez delegáta s mobilní aplikací ITAKA

Cestování bez delegáta s mobilní aplikací ITAKA
(Čtení tohoto článku zabere přibližně: 1 - 2 minut/y.)

Během naší loňské říjnové dovolené na Madeiře jsme objevili nejen novou cestovní kancelář, ale také jejich skvělou mobilní aplikaci, díky které již nikdy nebudeme vázaní na příchod delegáta. A to se vždycky hodí.

ITAKA

ITAKA je polská cestovní kancelář, která organizuje zájezdy snad do všech koutů světa. Pro nás má pak obrovskou výhodu v tom, že se jejich zájezdy létají z Katovic. Je to paradox, ale letiště v Katovicích má pro nás mnohem lepší dopravní dostupnost, než například letiště v Praze.

Poznámka:
Webové stránky mají kompletně přeložené do češtiny a s touto cestovkou dokonce spolupracuje i poměrně dost českých cestovek - např. FM NET.

Mobilní aplikace ITAKA

Mobilní aplikace ITAKA ve svém základu slouží jako aplikace pro vyhledávání a objednávání zájezdů. To je však jen velmi malá část celé aplikace. K té hlavní se dostanete až po přihlášení, díky čemuž se vám zpřístupní i další funkce, které vám usnadní celý pobyt v dané destinaci.

Kromě základních informací o hotelu, destinaci a kontaktu na delegáta získáte v aplikaci také aktuální informace o počasí a především seznam fakultativní zájezdů s detailními popisy a možností online zakoupení.

V případě, že byste chtěli některý z fakultativních zájezdů využít, vyberete si datum, zvolíte zájezd, vyplníte kontaktní údaje osob, které na zájezd pojedou a uhradíte. Je to opravdu snadné. No a pak už se jen těšíte na vybraný fakultativní zájezd.

Poznámka:
Zájezdy lze objednávat vždy nejdříve 2 dny před jejich uskutečněním.

Další zajímavou funkcí aplikace ITAKA je chat s delegátem. Mimo EU může být cena za SMS nebo volání poměrně dost vysoká a tímto způsobem se vám podaří ušetřit nemalé náklady.

K samotné dokonalosti chybí jen maličkost - notifikace. Bylo by skvělé, kdyby aplikace mohla posílat notifikace od delegáta, kde by byly informace o případných osobních konzultacích na hotelu a především informace o odletu. Věřím, že je však jen otázkou času, než tato funkce přibude.

Závěr

Aplikace ITAKA nás velice oslovila a ukázala nám budoucnost cestování a komunikace s cestovními kancelářemi. Osobně jsme se díky ní setkali s delegátkou jen jednou, a to při samotném příletu na Madeiru a rozdělování do jednotlivých autobusů. Od té doby jsme používali jen aplikaci.

Václav

Programátor... občas normální, častěji tak trochu blázen.

Internetová stránka: www.valeas.cz

 

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.