Recenze: Lush Mask of Magnaminty

Recenze: Lush Mask of Magnaminty

Před zhruba osmi lety zažíval Lush v České republice opravdu velký boom a kdo od nich nic neměl, jako by nebyl. Diskusní fóra byla jejich výrobky doslova přesycená, každý chtěl ten jejich voňavých ráj zažít. Marketing měli promyšlený dokonale, jejich výrobky jste sice nepotřebovali, ale přesto jste byli ochotni u nich nechat celou výplatu.

Šumivé bomby do koupele, tuhé tělové oleje, šampuky, čistící rolády na obličej... Koho by to nezaujalo? Nebudu Vám lhát, svého času jsem otestovala snad úplně vše, co měli na skladě. Postupně jsem své zásoby snižovala až na úplnou nulu a již se k nim nevrátila, ale hezké vzpomínky mi rozhodně zůstanou. Jedinou výjimkou tedy byla čistící maska Mask of Magnaminty, tu jsem si v průběhu let koupila ještě několikrát.

Deklarované účinky:

Pepermintová maska na obličej a tělo, která pleť dokonale vyčistí, zklidní a rozjasní. Vhodná především pro mastnou a problematickou pleť.

Mask of Magnaminty koupíte buď přímo v kamenném obchůdku Lush nebo na jejich oficiálních webových stránkách. Dá se sehnat buď menší balení (100 ml) za 195 kč nebo větší (250 ml) za 395 kč. Za sebe doporučuji vzít spíše to malé, to větší mi vždy vyschlo nebo prošlo.

Složení: Bentonite (bentonitový gel), Kaolin, Mel (med), Tacl (mastek), Phaseolus Angularis Seed Powder (mleté fazolky Adzuki), Glycerin, Oenothera Biennis Seed (semena pupalky dvouleté), Mentha Piperita Oil (silice z máty peprné), Tagetes Erecta Flower Oil (silice z aksamitníku vzpřímeného), Vanilla Planifolia Fruit Extract (vanilka absolue), Limonene, Parfum, CI 75810 (chlorofylin), Methylparaben

Má zkušenost:

S touto maskou mám již své zkušenosti. První balení jsem si nechala poslat z Anglie a pamatuji si, že jsem z ní byla neskutečně nadšená. Pleť byla po jejím použití nádherně čistá a prokrvená, póry stažené a pupínky se rychleji hojily. V jednu dobu jsem ji používala téměř každý den a se skvělými výsledky. Bohužel, postupem času na ni moje pleť přestala reagovat. Nevím, jestli za tu dobu nějak změnili složení, ale už to prostě není to, co to bývalo. Pleť je po ní sice čistější, ale lepších výsledků dosáhnu při použití mé oblíbené nimbové masky od značky Himalaya Herbals. S akné si neporadí, černé tečky nevyčistí a póry nestáhne. Dokonce mám takový pocit, že v minulosti na pleti více štípala, dnes je to jen slabý odvar. Navíc mi vadí poměrně krátká doba expirace a fakt, že maska velice rychle vysychá.

Výhody:

 • nízká spotřeba => dlouho vydrží
 • poměrně dobrá čistící schopnost (ale zpočátku se mi zdála lepší)
 • při smývání dojde k jemnému obroušení pokožky
 • zajímavá vůně (kombinace máty a dalších bylin)
 • není testovaná na zvířatech

Nevýhody:

 • nevhodná na citlivou pleť (může lehce brnět, štípat či pálit)
 • s černými tečkami ani akné si neporadí
 • špatná dostupnost (pouze v Praze či přes internet)
 • vyšší pořizovací cena
 • krátká doba expirace + rychle vysychá
 • není zcela přírodní

Závěr:

V minulosti bych dala za tuto masku ruku do ohně, nyní znám daleko lepší a účinnější pomocníky v péči o mastnou a problematickou pleť. Buď si tedy na ni moje pleť v průběhu let zvykla a nebo prostě změnili složení. Tak či tak, další balení si již zřejmě nepořídím.

Jaký vztah máte k Lush kosmetice Vy? Byli jste jí, stejně jako já, úplně posedlí a nebo Vás tento trend nechal chladnými? A jaký názor máte právě na Mask of Magnaminty?

Galerie Obrázků

Leona

Manželka ajťáka, lékárnice a milovnice kosmetiky. Vražedná kombinace...

Internetová stránka: valeas.cz