Gastro výlet do Žabně

Gastro výlet do Žabně
(Čtení tohoto článku zabere přibližně: 1 - 2 minut/y.)

Dnes pro Vás máme jeden atypický tip na výlet, který začíná gastronomickým zážitkem v restauraci u Čápů v obci Žabeň. Tento výlet je vhodný nejen pro pěší, ale i in-line bruslaře či cyklisty.

Gastronomie v Žabni

V obci Žabeň se nachází restaurace u Čápů, která pravidelně připravuje nejrůznější gastronomické akce. My jsme se v poslední době zúčastnili např. bramborákových hodů, které rozhodně stály za to. Recenzi na tyto hody naleznete ZDE.

Pro pěší je hlavní výhodou přímé spojení pomocí autobusové dopravy - autobus Vás dopraví přímo před restauraci u Čápů. No a jelikož se jedná o spoj Frýdek-Místek <-> Ostrava, což je velmi frekventovaná trasa, autobusy zde jezdí i několikrát za hodinu.

Po výborném gastronomickém zážitku pak jistě uvítáte příjemnou a nenáročnou procházku kolem břehu řeky Ostravice.

Trasa Žabeň -> Sviadnov -> Frýdek-Místek

Tato krátká trasa nás velice příjemným způsobem dovedla zpět do Frýdku-Místku. Trasa je z velké části tvořena cyklostezkou, která propojuje Ostravu a Frýdek-Místek.

Po trase do Frýdku-Místku se bohužel nenachází žádné památky či přírodní zajímavosti, takže Vám nezbyde nic jiného, než si naplno vychutnat přírodní scenérie řeky Ostravice.

Cyklisté mohou pokračovat dále po vybudované trase až na Ostravici.

Trasa Žabeň -> Paskov -> Vratimov -> Ostrava

Trasa až do centra Ostravy je dlouhá cca 17 km. Z tohoto důvodu je celá trasa vhodná spíše pro cyklisty a in-line bruslaře. Pěší pak mají možnost využít vlakového spojení, které jim usnadní cestu do Ostravy.

Pokud budete mít čas, doporučuji Vám se při procházce zastavit u:

1. Zámek Paskov a jeho park
Příjemnou zastávkou může být např. zámek v Paskově - ten je sice uzavřen, ale zámecký park je i nadále přístupný a v roce 2011 byl prohlášen za přírodní památku.

2. Dub tolerance a pivovar "Ve dvoře"
Ve Vratimově se můžete zastavit u památného stromu - "Dubu tolerance". Následně pak stačí pouze pár kroků a dojdete do místního minipivovaru "Ve dvoře", ve kterém se vaří černé pivo Brabčák.

3. Dřevěný kostel sv. Kateřiny
Z Vratimova pak můžete odbočit do Ostravy Hrabové, kde se nachází dřevěný kostel sv. Kateřiny.

Václav

Programátor... občas normální, častěji tak trochu blázen.

Internetová stránka: www.valeas.cz

 

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.