Recenze: Biomedix Collagen - mořský kolagen z volně žijících ryb

Recenze: Biomedix Collagen - mořský kolagen z volně žijících ryb

Kde je poptávka, tam je i nabídka. Trh s kolagenovými produkty expanduje každým rokem a téměř každá značka má už ten svůj, zaručeně nejlepší, nejúčinnější a nejdokonalejší přípravek. Dnes se spolu podíváme pod pokličku Biomedix Collagenu - zástupce mořského kolagenu, který se vyrábí z volně žijících ryb.

Biomedix Collagen je doplněk stravy s extra vysokým obsahem mořského hydrolyzovaného kolagenu typu I. (5 000 mg v jednom sáčku), který se získává z kůží a šupin mořských ryb volně žijících v křišťálově čistých vodách Severního Atlantiku. Biomedix Collagen je 100% přírodní a neobsahuje žádné přídatné látky.

Součástí každého balení Biomedix Collagenu je také 60 tablet vitamínu C s malinovou příchutí. Každá tableta obsahuje 100 mg vitamínu C a je slazena xylitolem a třemi umělými sladidly (sukralóza, neohesperidin DC a acesulfam K).

Mořský kolagen:

Mořský kolagen je živočišná bílkovina, která se extrahuje z kůží a šupin studenovodních ryb. Ze všech druhů kolagenu se právě mořský nebo-li rybí kolagen ukázal pro lidský organismus jako biologicky nejdostupnější. Vstřebatelnost mořského kolagenu je přibližně 1,5x vyšší, než je tomu u kolagenu z jiných zdrojů (hovězí, vepřový či kuřecí kolagen).

Biomedix Collagen seženete ve všech dobrých lékárnách nebo na internetu a běžná cena se pohybuje okolo 1090 Kč. Jedno balení obsahuje 32 sáčků mořského kolagenu a 60 tablet vitamínu C o síle 100 mg.

Složení (Biomedix Collagen): hydrolyzovaný kolagenní peptid z mořských ryb (Gadus morhua) - 5 000 mg

Složení (C-vitamin malina): plnidlo sorbitol, kyselina L-askorbová, směs sladidel (xylitol, neohesperidin DC, sukralóza, acesulfam K), plnidlo mikrokrystalická celulóza, syrovátka, inulin, ovocná šťáva, protispékavé látky (stearan hořečnatý a oxid křemičitý), barviva (betanin/extrakt z červené řepy a beta-karoten), aroma

Upozornění: Tento výrobek není vhodný pro děti a těhotné ženy. Výrobek může kromě ryb obsahovat také stopy korýšů a měkkýšů, takže není vhodný pro lidi s prokázanou alergií na tyto produkty.

Příprava a dávkování:

Biomedix Collagen má formu velice jemného prášku, takže se dobře rozpouští v jakékoli tekutině, přesto je dobré dbát na pořadí, ve kterém nápoj připravujete. Do sklenice vždy nejprve vysypte obsah sáčku a až poté přidejte vodu. V opačném případě by se kolagen nemusel rozpustit celý a v nápoji by Vám mohly zůstat nevzhledné hrudky. Kromě vody lze kolagen připravit také v mléce, minerálce (neperlivé), smoothie, džusu či jiném studeném nápoji.

Doporučené dávkování je 1 sáček denně, nejlépe půl hodiny před spaním. V případě potřeby lze dávkování krátkodobě zvýšit až na 2 sáčky za den (nejlépe po konzultaci s lékařem), ale berte prosím v potaz, že maximální doporučená denní dávka hydrolyzovaného kolagenu je 10 000 mg, takže už ho raději s ničím nekombinujte. Tablety s vitamínem C pak můžete užívat 2-4x denně, ale pozor, vyšší než doporučené dávkování může vyvolat projímavé účinky.

Stejně jako jiné doplňky stravy s obsahem kolagenu, také Biomedix Collagen by se měl užívat minimálně 2-3 měsíce, aby bylo dosaženo nejlepších možných výsledků. Po této intenzivní kůře je možné pokračovat v užívání obden, popřípadě kolagenový nápoj až na 12 týdnů vysadit.

Testování:

První balení:

První měsíc užívání byl pro mne trochu rozpačitý a chvíli trvalo, než jsem si k Biomedix Collagenu našla cestu. Nápoj jsem užívala pravidelně každý večer cca půl hodiny před spaním a současně s ním jsem vždy užila jednu tabletu vitamínu C od značky Jamieson o síle 500 mg. V průběhu dne jsem pak většinou ještě užila jednu tabletu přiloženého vitamínu C o síle 100 mg. Zcela logicky jsem předpokládala, že vyšší množství mořského kolagenu bude mít na mou pleť lepší účinek, než např. Collalloc nebo Inca Collagen, ale nebylo tomu tak. U výše zmíněných produktů jsem si prvních změn všimla již po 14 dnech užívání. U Biomedix Collagenu jsem si na první změny musela počkat rovnou celý měsíc. Po měsíci užívání začala být pokožka znatelně pružnější, pevnější a jemnější, což se projevilo primárně na pažích a stehnech. Pleť obličeje naopak přísunu kolagenu po celý měsíc zdárně odolávala.

Druhé balení:

Během druhého měsíce užívání se stav pleti na obličeji bohužel stále nezměnil, naopak jsem měla pocit, že se mi jemné linky a vrásky postupně prohlubují, což by se na základě toho, že jsem užívala produkt s větším množstvím kolagenu určeného specificky na pleť, dít opravdu nemělo. Čeho jsem si však všimla a z čeho jsem byla opravu nadšená je fakt, že jsem se díky Biomedix Collagenu na letošní dovolené v Turecku opravdu velice rychle opálila a barva šla okamžitě do hněda. Kromě rychlejšího a rovnoměrného opálení pak musím vyzdvihnout také fakt, že barva vydržela podstatně déle, než v předchozích letech. Na konci druhého balení jsem si rovněž všimla, že se mi zahojily všechy záděry, na které jsem posledního půl roku trpěla.

Třetí balení:

Na základě ne příliš přesvědčivých výsledků z prvních dvou měsíců testování jsem se rozhodla, že u posledního balení zkusím dávku kolagenu navýšit na dva sáčky denně a uvidím, co se za ty dva týdny stane. Když může při užívání Biomedix Collagenu viditelně benefitovat kůže na těle, tak proč ne obličej. Dva týdny jsou sice velice krátká doba, přesto mohu říci, že zvýšení doporučené denní dávky mělo na mou pleť opravdu pozitivní vliv. Drobné vrásky na čele a v okolí rtů nebyly na konci užívání tak výrazné a pleť působila celkově "naducanějším" dojmem. Daleko více mě však překvapilo, že mi téměř zmizela celulitida na stehnech, což je něco, co se žádnému předešlému výrobku ještě nepodařilo. Také sezónní vypadávání vlasů bylo letos extrémně krátké a jelikož jsem v té době neužívala nic jiného, troufám si tvrdit, že na to měl vliv právě Biomedix Collagen.

Má zkušenost:

Kolagenové produkty užívám s občasnými přestávkami již několik let, takže moc dobře vím, co od nich mohu očekávat a jak by na ně měla má pleť reagovat. Samozřejmě je nutné brát v potaz, že díky pravidelnému užívání kolagenových nápojů či tablet je má pleť již relativně dobře zásobená kolagenem, takže logicky nemůže reagovat stejně, jako by reagovala stárnoucí pleť, která se setká s přísunem kvalitního kolagenu úplně poprvé. Přesto mě dokážou některé produkty stále příjemně překvapit.

Biomedix Collagen obsahuje  5 000 mg hydrolyzovaného mořského kolagenu v jednom sáčku, což je zhruba o 2 000 mg více, než dostanete u konkurence. Rovněž je nutné zmínit, že Biomedix Collagen cílí především na beauty sféru, takže obsahuje pouze kolagen typu I, který se primárně vyskytuje v kůži, kostech, šlachách či cévách. K výživě chrupavek je nutné přidat preparát s obsahem glukosaminu, chondroitinu či kolagenu typu II.

Další výhodou oproti konkurenci je fakt, že se Biomedix Collagen vyrábí pouze z volně žijících mořských ryb a celá výroba podléhá přísné norské legislativě. Surovina si i po zpracování zachovává strukturu trojité šroubovice (helisy), díky čemuž se může Biomedix Collagen pyšnit přívlastky "živý" a "biologicky aktivní". Pokud nepatříte mezi fanoušky rybích farem v Thajsku a záleží Vám na etice a ekologii rybolovu, Biomedix Collagen je pro Vás tou správnou volbou.

Co se týče účinků, mohu potvrdit, že Biomedix Collagen prokazatelně urychluje opálení pokožky, zlepšuje hojení ran (záděry, škrábance, jizvičky), zpevňuje a zjemňuje pokožku celého těla, zmírňuje sezónní vypadávání vlasů, redukuje jemné vrásky a linky a viditelně redukuje celulitidu.

Výhody:

 • vysoký obsah hydrolyzovaného bioaktivního mořského kolagenu typu I. (5 000 mg)
 • 100% čistý, bez jakýchkoli přísad (barviv, konzervantů, dochucovadel, sladidel aj.)
 • snadno se rozpouští, nehrudkuje
 • vyrobeno z volně žijících ryb ulovených v Severním Atlantiku (ekologický a trvale udržitelný rybolov)
 • i po zpracováni si zachovává strukturu trojité šroubovice (tvz. helisy) => "živý", biologicky aktivní kolagen
 • laboratorně testováno
 • země původu: Norsko
 • tablety s vitamínem C v balení ZDARMA
 • líbivé balení => vhodné jako dárek
 • HALAL certifikace

Nevýhody:

 • vyšší pořizovací cena (cca 1090 Kč za 32 sáčků)
 • lehce nahořklá chuť
 • první výsledky až po měsíci užívání

Závěr:

Ačkoli jsme si k sobě s Biomedix Collagenem hledali cestu trochu déle, než by mi bylo milé, nakonec to stálo za to. Je sice pravda, že mezi každodenním užíváním 3 000 mg a 5 000 mg mořského kolagenu nevidím zas až tak propastný rozdíl, ale pokud s kolagenem teprve začínáte a Vaše pleť potřebuje extra vzpruhu, zvolila bych jednoznačně Biomedix Collagen. Pokud se navíc rozhodnete první dva týdny navýšit doporučenou denní dávku na dva sáčky za den, věřím, že se první výsledky dostaví mnohem rychleji.

Leona

Manželka ajťáka, lékárnice a milovnice kosmetiky. Vražedná kombinace...

Internetová stránka: valeas.cz