Kira rozbaluje: Zooplus jarní SUPER BOX pro rok 2018

Kira rozbaluje: Zooplus jarní SUPER BOX pro rok 2018
(Čtení tohoto článku zabere přibližně: 3 - 6 minut/y.)

Superbox je tajemný balíček pro milovníky psů a koček, který pravidelně vydává společnost Zooplus, pod kterou spadá i náš český Zoohit. Z čeho se balíček skládá, to zůstává samozřejmě záhadou, ale pro ty, co neradi kupují zajíce v pytli, ho dnes společně rozbalíme.

Zooplus jarní SUPER BOX pro kočky seženete exkluzivně na Zoohitu za cenu 299 Kč. Balíček tentokrát obsahuje rovnou 13 produktů, z toho ale 2 jsou slevové kupóny na další nákup.

Pojďme se pustit do rozbalování...

Krabice byla opět hezky těžká, což dávalo tušit pořádnou nálož kočičích dobrot. Snad se mi tentokrát Zoohit trefí do vkusu více, než tomu bylo u vánočního Superboxu.

Jako první na mne vykoukly granule pro dospělé kočky od značky IAMS s kuřecím masem a rybou o hmotnosti 300 g. Granule obsahují poměrně slušné množství sušeného masa (cca 35 % + 4,4 % rybí moučka), ale hned v závěsu za ním je kukuřice, pšenice a rýže, což není kombinace, kterou bych chtěla svoje kočky krmit. Oceňuji, že granule neobsahují umělá barviva ani dochucovadla, ale nelíbí se mi nespecifikované konzervanty.

Jako další jsem z boxu vylovila dva slevové kupóny na další nákup - 10% slevu na všechny produkty exkluzivních značek Zoohitu (např. Cosma, My Star, Feringa, Purizon, Smilla atd.) a dále 10% slevu na vlhké krmivo značky Royal Canin. První z nich určitě využiju.

Tady už začínám být poměrně dost nadšená. Kapsičky značky Herrmann's BIO mám v plánu vyzkoušet již dlouho, takže jsem velice ráda, že si můžu před nákupem jednu z variant vyzkoušet. Kapsičky Herrmann's BIO se vyznačují vysokým podílem masa (cca 96 %) a absencí konzervantů či dochucovadel. V boxíku jsem našla příchuť Kuře s mrkví a kamutem.

Vzorky granulí Perfect Fit Adult 1+ mi pak sice velkou radost neudělaly, ale určitě je nějak využiju. U těchto granulí je špatně téměř vše - nemají přesně specifikované množství masa, obsahují velké množství obilovin (pšenice, kukuřice) a nedostatek živočišných bílkovin dohánějí proteiny rostlinnými (konkrétně sójovými). Kromě toho mi vadí přidaný slunečnicový olej a škvarky. Od výrobce Mars Petcare (Whiskas, Pedigree aj.) jsem ale ostatně ani nic jiného nečekala.

Relativně nedávnou novinkou v sortimentu Zoohitu je vlhké krmivo značky Wild Freedom. Jejich konzervy se vyznačují vysokým obsahem masa, vnitřností a vývaru (cca 98 %) a absencí jakýchkoli obilovin či přídatných látek. Na trhu je celkem pět příchutí, já v Superboxu obdržela variantu Cold River s kuřecím masem a mořským lososem. Už se těším, až ji ochutnáme.

Další věc, která mi v boxíku udělala obrovskou radost, byl Salmon Loin od značky Applaws. Jedná se o 100% přírodní pamlsek, který se skládá z celého filetu z lososa a neobsahuje žádné přídatné látky. Po otevření by se měl spotřebovat do jednoho týdne a během této doby uchovávat v lednici. Jsem zvědavá, jestli ho za ten týden stihneme vůbec spotřebovat.

Vzorky granulí Concept for Life byly již v minulém Superboxu a sklidily u nás nevídaný úspěch. Tentokrát nás Zoohit obdaroval granulemi s označením Beauty ve zkušebním 400g balení. Granule Concept for Life Beauty jsou vhodné především pro dospělé kočky s citlivou kůží nebo dlouhou srstí. Obsahují poměrně dost vysoké množství hydrolyzovaného drůbežího proteinu (cca 42,5 %), lososový olej a výtažek z juky, který napomáhá redukci trichobezoárů. Nespornou výhodou je jistě přidaný DL-methionin, který snižuje pH moči a působí jako prevence močových kamenů. Nevýhodou je vysoké množství rýže a chemická konzervace.

Hračkou jarního Superboxu se stal míček na pamlsky. My už doma jeden máme, ale je pravda, že není průhledný a nemá uvnitř tak efektní "tobogán". Kočkám se bude určitě líbit.

Novinkou z dílny značky Feringa jsou masové tyčinky s 95% obsahem masa a bez přidaného cukru. Naše kočky se můžou po masových tyčinkách utlouct a na značce nebo příchuti jim zas až tak moc nezáleží, takže věřím, že jim varianta s krůtou a jehněčím bude také chutnat.

Dalším vlhkým krmivem v jarním Superboxu jsou kapsičky Royal Canin Sterilised, no a jelikož pracovníci Zoohitu nechtěli na našich miláčcích nijak šetřit, přibalili rovnou 4 kusy. Royal Canin se u nás doma objevuje spíše výjimečně, jelikož se mi nelíbí složení jeho výrobků, ale když už ho tu mám, zkrmím ho. Kočkám samozřejmě velice chutná, to se musí výrobcům Royal Canin nechat. Stejně jako u lidí, i u koček zastávám názor, že "mekáč" jednou za čas určitě neuškodí.

Mrazem sušené kuřecí pamlsky Cosma Snackies udělají radost především Felixovi, který se po nich může vyloženě utlouct. Do budoucna na ně plánuji hromadnou recenzi.

No a posledním, největším a nejtěžším produktem v letošním jarním Superboxu je 1,5kg balení granulí Hill's Feline Sterilised Cat Young Adult, které jsou vhodné pro kastrované kočky již od 6 měsíců. Od Hill's jsem rozhodně nečekala nic závratného, ale kukuřice na prvním místě složení mě vyloženě rozsekala. Kvalitativně to bude něco na úrovni Royal Canin, jen s tím rozdílem, že Royal Canin složení svých granulí rozepisuje do více položek, aby se maso dostalo na první místo a zákazník měl z jejich koupě lepší pocit. Hill's tyto praktiky naštěstí nepoužívá, takže u něj člověk alespoň ví, na čem je.

Vyhodnocení:

Musím říct, že já byla z jarního Superboxu opravdu nadšená! Ano, je tam sice pár věcí, které nevyužiju, ale to je riziko, se kterým jsem si tento tajemný balíček již kupovala. Jsem ráda, že mohu otestovat kapsičku Herrmann's a konzervu Wild Freedom, alespoň budu vědět, jestli na ně má smysl psát hromadnou recenzi. Z granulí mě zaujaly především Concept for Life Beauty, ostatní spotřebujeme jako pamlsky a nebo jimi někoho obdarujeme. Pamlsky Applaws, Cosma a Feringa jsou také trefa do čeného, nejvíce zvědavá jsem právě na ten filet z lososa. Míček na pamlsky také otestujeme, a to i přes to, že už jeden podobný doma máme. No a kapsičky Royal Canin jsou taková klasika - kočky je milují, ale u nás doma se k nim moc často nedostanou. Oceňuji, že se Zoohit rozhodl netroškařit a kočičky obdaroval rovnou čtyřmi kusy. Co se týče slevových kupónů, minimálně jeden z nich určitě využiju a jsem ráda, že se vztahuje na celý sortiment exkluzivních značek.

Závěrem bych ráda vyhodnotila výhodnost nákupu Superboxu jako takového. Jak jsem již zmiňovala výše, za 299 Kč získáte 11 produktů a 2 slevové kupóny. Přesnou hodnotu Superboxu samozřejmě neznám, jelikož se některé produkty v daných baleních nebo množstvích neprodávají, ale po několika málo přepočtech jsem došla k závěru, že hodnota jarního Superboxu pro rok 2018 je přibližně 790 Kč. A to už se vyplatí!

 

Leona

Manželka ajťáka, lékárnice a milovnice kosmetiky. Vražedná kombinace...

Internetová stránka: valeas.cz

 

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.