Felix Felicis aneb Naše chundelaté štěstí

Felix Felicis aneb Naše chundelaté štěstí
(Čtení tohoto článku zabere přibližně: 2 - 4 minut/y.)

Když jsme si Kiru brali, o další kočce jsme vůbec neuvažovali. Jak se říká, člověk míní, pán bůh mění. Po osmi měsících nesnesitelné tyranie ze strany Kiry jsme si uvědomili, že druhá kočka není možnost, ale nutnost.

Felix se narodil 2. 4. 2017 společně se svými čtyřmi dalšími sourozenci v chovatelské stanici Birma Carmetina's. Když jsem byla malá, vždy jsem snila o tom, že si jednou pořídím ragdolla nebo birmu, ideálně s modrými odznaky. Rodiče nám však kromě králíka a pár křečků nikdy nedovolili nic většího, takže jsem na svůj sen postupně zapomněla.

 

Když Kira dospívala a my si začali bolestivě uvědomovat, že potřebuje nějakého kočičího kamaráda, začali jsme obhlížet chovatelské stanice. Získat ragdolla se v té době jevilo jako nadlidský úkol (koťata byla většinou zamluvená již před narozením a já si chtěla kotě vybrat podle sebe, ne podle toho, jaké mi chovatel přidělí), takže jsem se začala poohlížet po birmách. Birmy jsou vzhledově velmi podobné právě výše zmiňovaným ragdollům, jen jsou trochu menší a mají velice milou a klidnou povahu. Okamžitě jsem se do nich zamilovala.

Na Felixe jsem narazila na facebookových stránkách paní Kristýnky. Tehdy měl ještě umělecké jméno Only for You Carmetina's a byl poprvé nabízen k prodeji. Pamatuji si, že mi tehdy prolétlo hlavou "Only for You? Ten určitě čeká určitě na mne!". No, byla to samozřejmě pravda, ale museli jsme si na sebe ještě několik měsíců počkat.

Bylo léto a my právě řešili dovolenou, takže jsem na Felixe úplně zapomněla. Na konci srpna byl podruhé nabízen k prodeji. Největší kotě z celého vrhu a poslední ze všech. Díky své bojácné povaze nemohl najít nový domov. Zželelo se mi ho. Takový krásný kocourek a nemůže ani po pěti měsících najít milující rodinu, která by ho měla ráda takového, jaký je? Slovo dalo slovo a my se začali připravovat na příchod nového člena rodiny.

Odběr kocourka byl naplánován na 30. září, takže jsme měli necelý měsíc na přípravu a mohli mu vybrat nové jméno. Nejprve mě napadl Olly, čímž bych zachovala označení vrhu, ale nakonec zvítězilo srdce a já pro něj vybrala krásné jméno Felix Felicis. Od milovnice kouzelnického světa Harryho Pottera se ani nedalo čekat nic jiného, ale toto jméno pro mne mělo i jiný, řekněme až symbolický význam. Jméno Felix Felicis vychází z latiny a v překladu znamená "Štěstí na druhou". Bylo to mé stvrzení, že se Felixovi pokusím vytvořit ten nejlepší možný domov. Dodnes věřím, že jméno určuje osud.

Nastal onen dlouho očekávaný den D. Paní Kristýnka nám Felixe dovezla až domů a když ho vytáhla z přepravky, okamžitě jsem se do něj zamilovala. Od pohledu to bylo neuvěřitelné zlatíčko, možná jen trochu bojácnější. Stačilo však na něj vytáhnout masovou tyčinku a hned jsme byli nejlepší kamarádi. Druhý den jsme naše přátelství stvrdili plnou miskou, kterou jsem ho vylákala zpod gauče. Od té doby se ode mne nehnul ani na krok a neustále do mne zamilovaně drcal hlavičkou.

Kiře se nový spolubydlící samozřejmě vůbec nelíbil a dávala to najevo nesouhlasným syčením. Felix byl na společnost jiných koček zvyklý, takže vůbec nechápal, co Kiře vlastně tak vadí. Být to na něm, byli by kamarádi okamžitě. Kira to naopak brala jako narušení svého teritoria, takže vetřelce neustále pronásledovala a šikanovala. Po třech dnech se Felix konečně naštval, pořádně Kiru profackoval a tím začalo jejich kočičí přátelství.

Po tom půlroce stráveném u nás se z Felixe stal nádherný kocour, který se velikostně blíží malému ragdollovi. Miluje dobré jídlo, drbkání na bříšku a večerní hraní, které si v případě potřeby dokáže vymňoukat doslova násilím. Je to neuvěřitelný mazel, neustále mi chodí u nohy jak pejsek a drcá do mne hlavičkou. Kdyby to bylo na něm, tulíme se celý cen, ale pozor, mazlení musí iniciovat on, v opačném případě zdrhá jak namydlený blesk. Co se týče jeho bojácné povahy, tak u nás se nějak neprojevila, což mě vede k myšlence, že na každou kočku čeká ten správný domov, stačí ho jen najít. Před žádnou návštěvou nikdy neutekl a každou přišel naopak velice srdečně přivítat. Myslím, že jsem si nemohla vybrat líp, je to naše chudelaté štěstí.

 

Fotografie z chovatelské stanice Birma Carmetina's byly použity se souhlasem majitelky.

Leona

Manželka ajťáka, lékárnice a milovnice kosmetiky. Vražedná kombinace...

Internetová stránka: valeas.cz

 

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.