Recenze: Resident Evil - Poslední kapitola

Na filmová plátna dorazil poslední díl filmové série Resident Evil, který opět vychází ze známé herní série.

Tentokrát jsem to nebyl já, kdo chtěl jít na tento film do kina, ale nečekaně to byla právě Lea, která neustále vzpomínala na první díl a scénu s výtahem (určitě si vzpomenete proč).

Rekapitulace na začátku

Všechny filmové série se na začátku snaží nějakým způsobem uvést diváka do děje. Tvůrcům tohoto filmu se to povedlo na výbornou, jedná se o jedinečný vizuální zážitek.

Alice se vydává doslova po svých stopách zpět do Raccoon City, kde to vše začalo.

Umbrella Corporation = náboženští fanatici?

Umbrella v předchozích filmech vystupovala jako technokratická společnost, která stojí za všemi moderními technologiemi světa. Neexistuje vědecký obor, ve kterém by nebyla Umbrella technologickým leaderem. V tomto díle ale vyplave na povrch skutečnost, že se jedná spíše o náboženské fanatiky, kteří se rozhodli do světa vypustit "řízenou" apokalypsu.

Tento fakt ve filmu dokreslují střihy z předchozích dílů spolu se scénami, které se odehrály dávno před prvním dílem této série. Z původní nehody v Raccoon City se tak vyklubala cíleně vypuštěná nákaza, která měla vyhubit téměř celé lidstvo. Přežít mělo jen pár vyvolených.

Musím říct, že tato myšlenka, kdy se nějaká náboženská skupina pokusí vyhladit všechny lidi na planetě, mi přijde v dnešní době až příliš reálná. Lidstvo technologicky dospělo do bodu, kdy by to již bylo možné - a stačí k tomu jen jeden šílenec.

Závěr

Film nijak nevybočuje z původní filmové série, takže se můžete těšit na zástupy zombies, bojové souboje a velké množství hrůzostrašných scén. Svou velkou roli dostala také "rudá královna", s jejímž zpracováním si tvůrci opravdu vyhráli. Milla Jovovich snad od prvního dílu vůbec nezestárla a předvádí jednu skvělou bojovou scénu za druhou.

Pokud jste skalní fanoušci této filmové série nebo se Vám jen líbí tématika zombies, tento film si určitě nenechte ujít.

Václav

Programátor... občas normální, častěji tak trochu blázen.

Internetová stránka: www.valeas.cz
Brakeburn na Zoot.cz