Recenze: Logan - Wolverine

Recenze: Logan - Wolverine

Wolverine je jedním z největších hrdinů světa X-Menů, komiksového světa Marvel Comics, který má milióny fanoušků po celém světě, a to včetně nás.

Svět X-Menů

Píše se rok 2029 a po mutantech se slehla zem - lidé je dokázali velice rychle vyhladit. Přežila pouze hrstka mutantů a ti se velice dobře skrývají. Kromě Wolverina se můžete těšit například také na profesora Xaviera, který má ve filmu velice důležitou roli.

Wolverine

Wolverine se rozhodně nijak neskrývá a žije víceméně normální život. Živí se jako řidič limuzíny a zdravotně na tom rozhodně není nejlépe. Jeho schopnost regenerace již nefunguje tak, jako zamlada a mnohé rány se již nikdy zcela nezahojí.

Sledovat Wolverina, jak celý film kulhá a pokašlává je rozhodně velice zvláštní zážitek.

Profesor Xavier

Na začátek je třeba říci, že Patrick Stewart zahrál roli devadesátiletého starce opravdu na výbornou! Profesor je již velmi nemocný a nedokáže své síly plně ovládat. Při jednom ze svých záchvatů zranil přes 600 lidí, proto jej Logan drží daleko od lidí a zajišťuje mu léky, které tlumí jeho záchvaty. Profesor je to poslední, co Loganovi zbylo, takže se jej snaží chránit za každou cenu.

Armáda

Již v předchozích dílech se armáda snažila využít různé mutace k vývoji dokonalého vojáka a když se jim je nepodařilo ovládnout, raději je rychle vymýtili. Ponechali si však samozřejmě genetické vzorky a začali si své vojáky rovnou vyrábět. Ovládnout mutaci se jim však stále nedaří a mladí mutanti nakonec utečou. Jeden z těchto mutantů se nakonec dostane až k Loganovi, čímž začíná hlavní děj filmu, který Vám však samozřejmě neprozradíme.

Závěr

Pokud jste čekali klasický X-Menovský film, budete zcela jistě překvapeni. Film je postaven do zcela jiné roviny a Logana ukazuje v úplně jiné podobě - lidštějšího, toužícího po normálním životě s rodinou. Oproti tomu armáda stále chce svého dokonalého zabijáka, takže se můžete těšit nejen na důležitá životní rozhodnutí, ale také bojové scény plné mrtvých, jak už tomu v případě Wolverina bývá zvykem.

 

foto: http://www.foxmovies.com/movies/logan

Václav

Programátor... občas normální, častěji tak trochu blázen.

Internetová stránka: www.valeas.cz