Recenze: Assassin’s Creed

Recenze: Assassin’s Creed
(Čtení tohoto článku zabere přibližně: 1 - 2 minut/y.)

Do kin dorazil další dlouho očekávaný film ze světa počítačových her. Po prvním dílu hry Warcraft, který měl premiéru v minulém roce (recenzi na tento film si můžete přečíst ZDE), přišla do kin akční podívaná Assassin’s Creed.

Trailer

Příběh

Osobně jsem s napětím očekával, jak se režisér a scénáristé "poperou" s tímto herním příběhem a musím říct, že se jim to opravdu povedlo. Abyste si film užili, nepotřebujete vůbec znát tuto herní sérii - autoři vše důležité do příběhu začlenili.

Příběh se točí okolo tajné války řádu Templářů a bratrstva asasínů. Templáři se snaží po dlouhá staletí tajně ovládnout celý svět a když se jim to nedaří za pomoci farmacie, nemocí, ekonomiky a médií ani na počátku 21. století, obrátí se k hledání bájného artefaktu, který před nimi v minulosti asasíni ukryli.

Aby mohli Templáři tento artefakt získat, vytvoří přístroj, který dokáže prozkoumat genetickou paměť jakéhokoliv člověka na světe. Díky této moderní technologii naleznou přímé příbuzné asasínu z 15. století, kteří s tímto artefaktem přišli jako poslední do styku a využijí je k nalezení artefaktu.

Herecké obsazení

Musím přiznat, že hereckým obsazením jsem byl velice příjemně překvapen. První díl Assassin’s Creed jsem sice hrál již velmi dávno, ale herci mi tuto hru velice rychle připomněli. Velmi dobře na mne zapůsobil především herecký výkon Michaela Fassbendera (Magneto z X-menů).

Závěr

Někomu může vadit až příliš lineární děj, který je však pro herní zpracování typický. Těžko mohou autoři vzít nějaký herní příběh a změnit ho. Za to by je herní komunita doslova ukamenovala. Scénáristé se tak musí držet oficiálního příběhu a nemají moc možností na výběr. Osobně mi ve filmu chybí nějaký zajímavý zvrat, který by příběh ozvláštnil. Nic takového se bohužel nekonalo, ale příběh je i tak dost zajímavý, takže my si kino opravdu užili.

foto: zdroj http://www.foxmovies.com/movies/assassins-creed

Václav

Programátor... občas normální, častěji tak trochu blázen.

Internetová stránka: www.valeas.cz

 

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.