Nejlepší filmy roku 2016

Nejlepší filmy roku 2016
(Čtení tohoto článku zabere přibližně: 2 - 4 minut/y.)

Loňský rok byl na dobré filmy opravdu bohatý, takže bylo velice těžké vybrat jen deset z nich. Každý z nás má trochu jiný vkus a priority, takže jsme pro Vás sestavili hned dva žebříčky nejlepších filmů roku 2016.

Vašek:

1. Star Trek Beyond
Jako správný trekkie jsem tento film prostě musel umístit na prvním místě! Ale to samozřejmě není jediný důvod - je to jediný film, který jsem viděl opravdu opakovaně.

2. Snowden
Dokument o Edwardu Snowdenovi na nás ze všech filmů zapůsobil asi nejvíce - zřejmě proto, že je podle skutečných událostí a ty se dotkly nás všech.

3. Doctor Strange
Skvělý příběh, dokonalé efekty a to vše ze světa DC Comics, takto by šlo ve zkratce popsat tento film.

4. Den nezávislosti - nový útok
Přestože se pro mnohé jednalo o pouhý "remake", film byl opravdu skvělý a my se velice bavili. Díky tomu se film dostal na velmi vysokou pozici.

5. Batman vs. Superman
Filmy s Batmanem budou asi vždy patřit mezi ty nejlepší. Víc není potřeba říkat.

6. Jason Bourne
Filmová série o Jasonu Bournovi patří mezi mé oblíbené a i po letech má stále co ukázat. V kombinaci se Snowdenem utváří až hrůzostrašný pohled na CIA.

7. Rogue One
Přestože nás Rogue One svým příběhem zrovna nenadchnul, tak se stále jedná o film ze světa Hvězdných válek, který je plný skvělých efektů a Hvězdy smrti.

8. Warcraft
Na první filmové převyprávění herní série Warcaft jsme si sice počkali pěkně dlouho, ale stálo to za to. Už se těším na pokračování.

9. Fantastická zvířata a kde je najít
Nový film ze světa Harryho Pottera oplýval kouzly mnohem více, než celá původní HP série. Fantastická zvířata zde sice hrají menší, ale stále důležitou roli.

10. Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti
I když bych tento film zařadil spíše mezi filmy pro děti, musím uznat, že je tento příběh velice poutavý.

 

Lea:

1. Den nezávislosti - nový útok
Dlouho jsem váhala, který film označit jako ten úplně nejlepší z nejlepších, ale pak jsem si uvědomila, že je jenom jeden film, na který jsem v průběhu roku neustále vzpomínala. Od nového Dne nezávislosti jsem popravdě moc nečekala, ale použité efekty a zajímavý příběh mě přesvědčily, že se nejedná jen o obyčejný remake.

2. Snowden
Snowden je rozhodně film, který mě minulý rok nejvíce ovlivnil. Už před rokem jsem přešla z Windows na Linux (z jakých důvodů se můžete dočíst v článku ZDE) a díky tomuto filmu jsem zašla ještě dál - omezila jsem své působení na osobních sociálních sítích a plánuji si přelepit web kameru.

3. Doctor Strange
Velice zajímavý film se skvělým hereckým obsazením a speciálními efekty. Nejsem fanda komiksů, takže jsem od tohoto filmu moc nečekala, ale výsledek mě velice mile překvapil.

4. Fantastická zvířata a kde je najít
Jako správný Potterhead jsem si ani já nemohla nechat ujít loňskou premiéru Fantastických zvířat. Knižní předlohu jsem četla zhruba ve svých 15-ti letech a na rovinu musím přiznat, že jsem si nedokázala představit, jak na základě ní tvůrci vytvoří celý samostatný příběh. Jak se nakonec ukázalo, mé obavy byly zcela zbytečné. Rowlingová má svůj kouzelnický svět promyšlený opravdu do nejmenšího detailu, takže se tento film stal rovnocennou součástí celého příběhu.

5. Batman vs. Superman
Trailer k tomuto filmu mě zrovna dvakrát neoslovil a abych řekla pravdu, vůbec jsem se do kina netěšila, ale film mě nakonec velice rychle dostal. Supermana moc nemusím, takže jsem celou dobu fandila Batmanovi.

6. Jason Bourne
Je zvláštní, že před tím, než jsem poznala Vaška, jsem celou sérii o tomto zabijákovi CIA snad nikdy neviděla. Nový film mě však nadchl natolik, že jsme to okamžitě napravili.

7. Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti
O knižní předloze jsem již v minulosti slyšela, ale nikdy jsem se neodhodlala k tomu, abych si ji přečetla. To byla samozřejmě velká chyba a já ji hodlám tento rok napravit. Příběh je velice zajímavý, ale díky neustálým posunům v čase jsem se v něm začala na konci docela dost ztrácet.

8. Star Trek Beyond
Vašek se mnou zřejmě nebude souhlasit, ale předchozí Star Trek film byl prostě lepší. Nemůžu říct, že bych se nebavila, efekty jsou skvělé a příběh je zajímavý, ale mému srdci je prostě blíž Star Trek Into Darkness.

9. Suicide Squad
Hlavní příběh tohoto filmu není až tak zajímavý, jak jsem si původně myslela, ale líbila se mi vedlejší romantická linie Jokera a Harley Quinn.

10. Rouge One - Star Wars Story
Ačkoli mě nový příběh ze světa Star Wars zrovna moc neuchvátil a při odchodu z kina jsem byla značně rozladěná, umístil se v mé desítce nejlepších filmů. Příběh byl jedním slovem otřesný a díky němu mohu tento film s klidným svědomím označit za nejzbytečnější film roku, ale efekty byly skvělé a to se počítá.

 

A jaké filmy jste si v roce 2016 oblíbili Vy? Který film Vás opravdu uchvátil a který byste naopak označili jako propadák roku? Těšíme se na Vaše komentáře.

Václav

Programátor... občas normální, častěji tak trochu blázen.

Internetová stránka: www.valeas.cz

 

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.