Recenze: Ghost in the Shell

Recenze: Ghost in the Shell
(Čtení tohoto článku zabere přibližně: 1 - 2 minut/y.)

Filmová adaptace japonského animáku zpracovaná hollywoodskými studii Paramount Pictures a DreamWorks mě rozhodně nenechala klidným. Přestože původní komiks detailně neznám (viděl jsem pouze pár dílů), byl jsem nesmírně zvědavý, jak si s tímto japonským komiksem Hollywood poradí.

Ghost in the Shell

Ghost in the Shell je futuristický policejní thriller. Hlavní postavou je Motoko Kusanagi (označovaná jako Major) - kyborg s lidským mozkem. Motoko je první svého druhu a díky kybernetickým vylepšením je také ideálním zabijákem. Jako taková se dostane do tajné bezpečnostní jednotky označované pouze jako Sekce 9.

Ghost in the Shell je kyberpunkový film. V současné době dokáže filmová technika opravdu zázraky, možná právě proto se toto filmové zpracování dostalo na plátna kin až nyní (do této doby vznikly pouze 2 animované filmy).

Efekty

Film obsahuje obrovské množství efektů, které do sebe perfektně zapadají. Velice lehce si tedy můžete představit budoucí podobu Japonska. Chvílemi nebudete vědět, co sledovat dříve.

Příběh a postavy

Pokud komiksovou předlohu vůbec neznáte, zřejmě budete chvíli přemýšlet, proč autoři zvolili právě tyto herce a "obdařili" je kyber vylepšeními - je to pro zachování co největší autenticity s komiksem. Jak už to tak ale bývá, autoři se snažili dostat do filmu co nejvíce prvků z komiksu, takže to občas působí přeplácaným dojmem. Možná by bylo lepší, kdyby si něco nechali na další díly.

Závěr

Skvělé filmové efekty a zajímavý příběh z Japonska vytváří jedinečné filmové dílo, které Hollywood perfektně zpracoval pro běžného diváka. Pokud máte rádi kyberpunk a počítačové hry nebo se jen chcete podívat na úžasné efekty, tak toto je film právě pro Vás.

Václav

Programátor... občas normální, častěji tak trochu blázen.

Internetová stránka: www.valeas.cz

 

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.