Recenze: Strážci Galaxie Vol. 2

Recenze: Strážci Galaxie Vol. 2

První díl Strážců Galaxie se nám natolik líbil, že jsme si premiéru pokračování rozhodně nemohli nechat ujít - a nebyli jsme jediní.

TRAILER

Efekty

Již první díl byl skvěle a jedinečně zpracován. Vizuální efekty perfektně dokreslily celý vesmír Strážců Galaxie, a to včetně úžasných vesmírných lodí či různých mimozemských ras. Druhý díl pak samozřejmě v precizním vizuálním zpracování úspěšně pokračuje.

Celý film doprovází velmi dobrý hudební podkres, který sice nedosahuje kvalit prvního dílu, ale i tak perfektně dokresluje celou galaxii.

Děj

První díl byl doslova plný akce. Pokračování již tolik akce neobsahuje, místo toho se snaží přiblížit jednotlivé postavy a jejich vzájemné vztahy. Na začátku není jasně definován hlavní padouch, takže poměrně dost dlouho čekáte na jeho "odhalení". Bohužel, právě kvůli těmto faktům je první část filmu velice zdlouhavá a rozhodně by zasloužila zkrátit. Více akce by samozřejmě také nezaškodilo.

Film pro děti?

Do našeho kina vyrazili převážně rodiče s malými dětmi. Zpočátku nás to dost překvapilo, ale jak se nakonec ukázalo, film byl zaměřen převážně na děti (a to i přesto, že byl plný nevhodných scén). Děti však měly spoustu zajímavých postřehů a poznámek, které nakonec rozesmály celé kino.

Věřím však, že rodiče nakonec hořce litovali, že do kina vyrazili s dětmi - doteď určitě doma stále slýchají ikonickou hlášku "Já jsem Groot!".

Závěr

Nebudeme si nic nalhávat, pokračování je rozhodně o dost slabší než původní film, přesto se nejedná o žádný propadák a věřím, že zaujme velké množství diváků. Film si samozřejmě skvěle připravil půdu na další pokračování, které snad bude konečně opět trochu akčnější (což by mohlo vyjít, jelikož se má jednat o spojení Avengers a Strážců Galaxie).

Václav

Programátor... občas normální, častěji tak trochu blázen.

Internetová stránka: www.valeas.cz