Vetřelec: Covenant

Vetřelec: Covenant

Již od roku 1979 nás filmové adaptace Vetřelců varují, že cestování vesmírem je sice úžasné, ale rozhodně ne bezpečné. Nový díl s podtitulem Covenant samozřejmě není výjimkou.

V novém pokračování sledujeme příběh posádky kolonizační lodě Covenant, která převáží přes 2000 kolonistů k doposud neosídlené planetě kdesi hluboko ve vesmíru. Podobně jako v prvním díle, i zde posádka zachytí neznámý signál, který je přivede na neobydlenou a na první pohled přívětivou planetu. Jak moc špatné rozhodnutí to bylo, se velice rychle ukáže.

Na planetě příběh navazuje na děj předchozího dílu "Prometheus". Záměrně nebudeme prozrazovat jak, je však potřeba říci, že se to scénáristům podařilo velice plynule a zajímavě.

Těšit se tedy můžete na tajemný příběh v temném a mrazivém vesmíru, ve kterém nakonec nebude chybět ani vetřelec, který jako by z oka vypanul tomu původnímu z roku 1979. Celkově pak ve filmu najdete spoustu prvků z předchozích filmů, které skalní fanoušci zcela jistě ocení.

Vetřelec s podtitulem Covenant rozhodně patří mezi nejlepší filmy tohto roku (sestavit žebříček nejlepších filmů za rok 2017 rozhodně nebude jen tak!). Velice se mi líbil především výkon Michaela Fassbendera, který perfektně ztvárnil androidy Davida a Waltera. Na tento film se rozhodně vyplatí zajít do kina!

Cela filmová série "Vetřelců" je velice poučná a pokud budete někdy v budoucnu cestovat vesmírem, vzpomeňte si na pár pravd, které jsou v těchto filmech zakotveny:

  • Cestování vesmírem není bezpečné. Nikdy nebylo a nikdy nebude!
  • Kryolůžka se mohou velice lehce porouchat, přestože výrobce tvrdí opak.
  • Nikdy neveřte androidům!
  • Společnost má vždy nějaké postranní úmysly.
  • Počítače Matka a Otec Vám rozhodně nepomůžou!
  • Kontakt s cizí (mimozemskou) civilizací je povinný a téměř vždy smrtelný.
  • Nikdy, opravdu nikdy nepřistávejte na neprozkoumané planetě!
  • Pokud to nejde zabít, je třeba to vyhodit do vesmíru.
Václav

Programátor... občas normální, častěji tak trochu blázen.

Internetová stránka: www.valeas.cz