Recenze: Wonder Woman

Recenze: Wonder Woman

S Wonder Woman jste se mohli poprvé setkat zhruba před rokem ve filmu Batman vs. Superman: Úsvit spravedlnosti. Nedostala tam sice příliš prostoru, přesto dokázala diváky zaujmout. I z toho důvodu jsme se samostatného filmového zpracování nemohli dočkat.

Kapitán Kirk

Hlavní mužskou roli zde ztvárnil Chris Pine, kterého si můžete spojit např. s novými Star Trek filmy a rolí kapitána Kirka. My, jakožto správní fanoušci Star Treku, jsme viděli kapitána Kirka i zde - postava Steva má velké ego, ohromný sex-appeal a hlavně - i on si upravuje rozkazy podle obrazu svého nebo je záměrně zcela ignoruje.

Propojení s dalšími filmy

Celý příběh se odehrává na konci první světové války a scénáristům se ho podařilo perfektně propojit s dnešní dobou a Ligou spravedlivých. Stále se ukazuje, že i tyto jednoduché principy fungují, když se udělají pořádně.

Ostrov Amazonek

Princezna Diana (Wonder Woman) vyrůstá chráněna Amazonkami na dobře ukrytém ostrově, který je připodobněn nebeskému ráji. Amazonky se zde připravují na válku, ale ve skrytě duše stále doufají, že je válka již nikdy nezastihne. Amazonky žijí v míru již mnoho století, ale první světová válka zasáhne tolik zemí a lidí, takže se nakonec nevyhne ani Amazonkám.

Scenérii ostrova a záběry ze života Amazonek nelze jinak, než tiše obdivovat.

První světová válka

První světová válka je ve filmu vykreslena velice reálně - ať už se to týkalo dobových uniforem, letadel či zákopové války. V momentě, kdy se děj přesune z ostrova amazonek, který je nádherně barevný, vše doslova zešedne. Člověk může doslova "cítit" beznaděj, která v této válce panovala. Až Wonder Woman dokázala na frontu přinést alespoň malou naději.

Závěr

Jak jsem již psal v předchozí recenzi "Vetřelec: Covenant", tento rok navštěvujeme jen samé dobré filmy, a to jak zpracováním, tak příběhem. Wonder Woman se mezi tyto filmy lehce zařadila.

Václav

Programátor... občas normální, častěji tak trochu blázen.

Internetová stránka: www.valeas.cz