Recenze: Spider-Man Homecoming

Recenze: Spider-Man Homecoming

Kino Vlast pro nás toto léto připravilo předpremiéru nového Spider-Mana, čehož jsme samozřejmě museli využít. Přestože předchozí filmová zpracování rozhodně nepatřila mezi ty nejlepší, rozhodli jsme se dát novému Spider-Manovi šanci a udělali jsme jedině dobře.

Trailer

Propojení s Avengers

Už z předchozího filmu (Captain America: Občanská válka) a z traileru bylo všem jasné, že bude v tomto filmu hrát nemalou roli také Tony Stark (Ironman), který Spider-Manovi vytvořil jeho moderní oblek. Scénáristé však zašli ještě dál a propojili tento film také s prvními Avengers - příběh začíná ihned po konci Avengers, kdy se New York vzpamatovává z nečekaného útoku neznámé mimozemské rasy, kterou Avengers společně zastavili. Na Zemi se tak dostalo velké množství mimozemské technologie, kterou lidé začali okamžitě zneužívat a vyrábět z ní nebezpečné zbraně.

Spider-Man

Přestože vtipů o neustálém omlazovaní Spider-Mana koluje na internetu více než dost, je třeba říci, že se Tom Holland této role ujal velice dobře a zahrál suverénně nejlepšího Spider-Mana všech dob. Nedospělého, bez přehnaných očekávání a pouze s jediným cílem = stát se jedním z Avengers. Ukvapené kroky nakonec vystaví nebezpečí nejen jeho samotného, ale také jeho blízké, proto musí velice rychle dospět.

Efekty

Filmové efekty jsou v tomto filmu velice reálné. Spider-Man již není počítačově vymodelován, jako tomu bylo v předchozích dílech. Technika počítačového renderingu se posouvá neustále kupředu, což je dobře a film tak na diváka působí mnohem lépe.

Závěr

Pokud jste na Spider-Mana po předchozích filmových zpracováních zanevřeli, dejte tomuto dílu ještě jednu šanci (stejně jako my) - jedná se o nejlepší Spider-Manův film všech dob a nudit se u něj rozhodně nebudete.

P.S. Trpělivost se vyplácí, takže doporučuji závěrečné titulky dokoukat až do konce, bude odměněni perfektní vsuvkou Kapitána Ameriky.

Václav

Programátor... občas normální, častěji tak trochu blázen.

Internetová stránka: www.valeas.cz