Recenze: Valerian a město tisíce planet

Recenze: Valerian a město tisíce planet
(Čtení tohoto článku zabere přibližně: 1 - 2 minut/y.)

Už dlouho nás žádný trailer nezaujal tak, jako tomu bylo v případě tohoto filmu. Komiksovou předlohu jsme neviděli, proto jsme byli velice zvědaví, co si na nás tvůrci vlastně přichystali.

Efekty

Již první představená planeta Vás doslova uchvátí - těšit se můžete nejen na nádherné scenérie, ale i na velice "reálné" zpracování tamní mimozemské rasy. Kvalita efektů naštěstí s postupujícím příběhem neklesá, pouze se mění jednotlivá prostředí a tím i celkové zpracování.

S efekty a především pak se zpracováním různých prostředí si tvůrci opravdu vyhráli.

Valerián

Po skončení filmu jsem měl neodbytný pocit, že je postava Valeriána inspirována Jamesem Bondem. Nyní již tedy nechrání pouze Anglii, ale rovnou celou Zemi v rámci celé galaxie. Valerián je typický sebestředný frajírek, který jde do všeho bezhlavě a na pomoc má blonďatou "bond girl" Laureline. Jediné, co mu tedy z Jamese Bonda chybí, je Bondova typická elegance - zde se má Valerián ještě hodně co učit.

Příběh

Celý děj se točí kolem neznámé hrozby, která může zničit vesmírnou základnu Alfa, na které žijí v míru tisíce mimozemských ras. Tato hrozba je pro všechny zcela neznámá a tajmná, nikdo vlasně neví, co základu ohrožuje. Bohužel, daná hrozba je divákovi předložena pouze pomocí krátkého informativního sdělení, úplně chybí jakékoli napětí či dějový zvrat. Divák nemá žádnou šanci rozvíjet svou fantazii, děj je velice přímočarý a předvídatelný. Řada scén je zbytečně zdlouhavá a řekněme si to upřímně, některé z nich jsou vyloženě zbytečné. Film působí v konečném důsledku velice přeplácaně a člověk se vlastně nemůže dočkat, až se objeví závěrečné titulky. U filmu, který trvá něco málo přes dvě hodiny bych rozhodně čekal o trochu lepší příběh.

Závěr

Bohužel, ani skvělé efekty nemohou zachránit dějově plytký film. Valeriana a město tisíce planet bych tedy označil jako dobrý béčkový film, který se pyšní skvělými efekty - rád se na něj podívám doma, ale do kina bych na něj už znovu nešel.

Václav

Programátor... občas normální, častěji tak trochu blázen.

Internetová stránka: www.valeas.cz

 

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.