Recenze: Atomic Blonde - Bez lítosti

Recenze: Atomic Blonde - Bez lítosti

Studená válka, špióni a nekonečný souboj mezi západem a východem - to bylo ústředním tématem nejedné bondovky. Hollywood se rozhodl toto téma ještě jednou oprášit a místo britského gentlemana Jamesa Bonda byla na tuto nebezpečnou misi vyslána agentka Lorraine Broughton.

Příběh

Film popisuje misi britské agentky MI6 Lorraine Broughton, která má za úkol získat seznam se jmény špiónů. Pokud by se tento seznam dostal do nesprávných rukou, mohl by způsobit smrt mnoha agentů. Jedná se o misi, kterou jste na filmových plátnech mohli vidět už mnohokrát.

Co však tento film odlišuje od ostatních, je samotné zpracování příběhu - nesledujeme totiž agenta na misi, ale pouze jeho převyprávění těchto událostí, to ději dodává zcela jiný rozměr. Spousta informací je pouze naznačena, záleží pouze na agentce, co všechno Vám nakonec prozradí.

Doporučení pro Lorraine i pro Vás - nevěřte nikomu!

Závěr

Neustálý souboj agentů tajných služeb zajišťuje trvalý přísun akce a napětí. Špióni se navíc sami postarají o několik zvratů - zde obzvláště platí, že byste neměli nikomu věřit! Agentce se samozřejmě nevyhnou ani souboje na život a na smrt nebo automobilové honičky - vše realisticky a velice věrohodně zpracováno.

Celkově je nutno film pochválit za zpracování roku 1989 a dvou naprosto rozdílných světů oddělených Berlínskou zdí. Atmosféra filmu se Vás hluboce dotkne a vtáhne Vás do děje.

Přestože trailer mnoho lidí neoslovil (v kině nás bylo cca 8), jedná se o velice zajímavý a skvěle zpracovaný film, který rozhodně stojí za zhlédnutí. My jsme byli rozhodně nadšení.

Václav

Programátor... občas normální, častěji tak trochu blázen.

Internetová stránka: www.valeas.cz