Star Trek Discovery - první dojmy

Star Trek Discovery - první dojmy
(Čtení tohoto článku zabere přibližně: 1 - 2 minut/y.)

Na nový seriál ze světa Star Treku netrpělivě čekali nejen samotní trekkies, ale také ostatní fanoušci sci-fi žánru. Čekání se však rozhodně vyplatilo.

První dva díly

Netflix v den premiéry uveřejnil hned dva díly, které by se však daly lehce spojit do jednoho pilotního dílu. Zhlédnutí obou dílů vřele doporučuji - můžete se těšit na odvěký konflikt mezi Federací a Klingony a vše, co dělá Star Trek Star Trekem. Záměrně nebudu prozrazovat nic z vlastního příběhu, sám jsem totiž zvědav, jakým směrem se scénáristé nakonec vydají.

Klingoni

Klingony již přes sto let nikdo nespatřil. Klingonská říše v podstatě ani neexistuje, existují pouze samostatné Klingonské domy.
Klingoni vypadají opět trochu jinak - řekněme poměrně dost drsně, mají na sobě silné kovové brnění a jde z nich opravdu strach. Jen mi přijde, že zapomněli bojovat. Také jejich lodě, kromě jedné, mají zcela nový design.

Federace

Oproti Klingonům jsou lodě Federace koncepčně pořád stejné a nejvíce mi připomínají lodě z prvních filmů. Velice zajímavé pak je, že USS Shenzhou, na které se odehrává hlavní děj, má můstek ve spodní části talířové části. Je to opravdu zvláštní a atypické řešení, ale v interiérových záběrech to nevypadá vůbec špatně.

Efekty

Přestože se jedná o seriál, efekty jsou opravdu podařené - od zpracování vesmíru a vesmírných lodí, přes jednotlivé mimozemské rasy až po supermoderní počítače. Občas jsem se přistihl, že sleduji více samotný vesmír, než aktuální děj. Jediné místo, kdy jsem musel dávat opravdu pozor a číst titulky, bylo při hovorech v klingonštině. Tu bohužel neovládám.

Závěr

Jsem velice zvědavý, jak se scénáristé s příběhem poperou a co všechno si na nás vlastně přichystali. Po prvních dvou dílech mám pocit, že se bude jednat o nekončící konflikt mezi Klingony a Federací. Všechno ostatní je zcela
otevřené, a to včetně osudu hlavních protagonistů. Už teď se nemohu dočkat, až budou zveřejněny další díly.

Václav

Programátor... občas normální, častěji tak trochu blázen.

Internetová stránka: www.valeas.cz

 

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.