Blade Runner 2049

Blade Runner 2049
(Čtení tohoto článku zabere přibližně: 1 - 2 minut/y.)

Původní ztvárnění Blade Runnera jsem viděl už mnohokrát. Přestože toto sci-fi neoslovilo zrovna davy příznivců, mne si svým vlastním způsobem získalo. Když jsem tedy zjistil, že do kin dorazí pokračování, bylo nad slunce jasné, že nám tento film nesmí uniknout.

Blade Runner

Původní filmové zpracování při svém uvedení na filmová plátna nedosáhlo valného nadšení, fanoušci museli tomuto filmu nejprve přijít na chuť. To se nakonec opravdu povedlo a i přes počáteční rozpaky si film našel miliony příznivců. Bohužel, (ne)zájem fanoušků se promítnul také do tržeb a film nevydělal tolik, kolik od něj studio očekávalo. Možná také proto se k němu Hollywood vrací až nyní.

Pohodlně se usaďte...

Pohodlí je zde extrémně důležité, protože filmaři si pro Vás přichystali více jak dvě a půl hodiny dlouhý film. Ale řekněme si to upřímně, návštívit některé původní protagonisty byla prostě nutnost a jednalo se o skvělé propojení s původním filmem, přestože pro nový děj to nemělo prakticky žádný význam. Stejně tak synchronizace virtuální ženy s tou fyzickou bylo něco, od čeho prostě nešlo odrthnout oči. Dá se říci, že toto je jediný film, u kterého Vám natahování děje nebude vadit - bez těchto scén by to prostě nebylo ono. Z filmu bych nic nevynechal.

Země 2049

Děj filmu nás přivádí do Los Angeles. Ne že by to bylo nějak poznat - Los Angeles obývá směska všech národů a vyznání, takže reklamy a vše ostatní odpovídá spíše japonskému stylu (např. i všudypřítomné automaty na cokoli). Stejně tak zde najdete např. farmu s čistě ruskými texty (v Kalifornii).

Děj

I zde se můžete těšit na souboj s tzv. replikanty (umělými lidmi), které loví jednotka Blade Runner. Tentokrát je však příběh mnohem komplikovanější a obsahuje velice zajímavé zvraty. Kromě hlavního příběhu se můžete těšit také na příběh hlavního protagonisty a jeho virtuální ženy. Je to sice vedlejší, ale přitom plnohodnotný příběh a chvílemi budete sledovat především tuto dějovou linii.

Závěr

Tento rok je na dobré sci-fi filmy opravdu bohatý, a to ještě není zdaleka u konce. Pokud Vás tedy tento žánr baví, nového Blade Runnera si rozhodně nenechte ujít.

Václav

Programátor... občas normální, častěji tak trochu blázen.

Internetová stránka: www.valeas.cz

 

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.