Recenze: Thor - Ragnarok

Recenze: Thor - Ragnarok
(Čtení tohoto článku zabere přibližně: 1 - 2 minut/y.)

Třetí filmové pokračování příběhu slavného komiksového hrdiny Thora přilákalo do kin až nečekané množství diváků, včetně rodin s malými dětmi. Děti byly nadšené, ale uspěl film i u dospělých?

Filmová zpracování komiksových hrdinů zažívají velký boom, takže se není čemu divit, že naplnit sály kin není vůbec žádný problém. V traileru se tvůrci vždy snaží vyzdvihnout to nejlepší, v případě tohoto filmu je to souboj Thora s Hulkem, tedy něco, na co se musí těšit úplně každý fanoušek těchto komiksů.

Kromě toho se zde objeví také protivník s takovou mocí, že lehce zničí i pověstné Thorovo kladivo. Tím protivníkem je Hela - bohyně smrti, jež nemá rovnocenného protivníka. Hela je zapovězená dcera Odina a po jeho smrti si chce podrobit nejen celý Asgard, ale rovnou celý vesmír. Ze známých postav zde samozřejmě nesmí chybět ani Thorův nevlastní bratr Loki, který ve filmu dostane trochu větší prostor než obvykle, takže můžete nahlédnout do jeho zrádcovské duše. Vtipné jsou především jejich bratrské šarvátky, ale i případná spolupráce.

Více již prozrazovat nebudeme, na film si rozhodně zajděte do kina. Kromě již zmiňovaného, se můžete těšit například na setkání s novými mimozemskými rasami, souboj vesmírných lodí nebo velké množství kvalitního humoru.

Film jako takový bych pak zhodnotil jednou větou, kterou pronesla Lea po skončení filmu: "Toto je rozhodně film, na který bych se ráda podívala ještě jednou!". Toto snad ještě o žádném komiksovém filmu neřekla.

Václav

Programátor... občas normální, častěji tak trochu blázen.

Internetová stránka: www.valeas.cz

 

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.