Star Wars: Poslední z Jediů

Star Wars: Poslední z Jediů
(Čtení tohoto článku zabere přibližně: 2 - 3 minut/y.)

Před Vánoci dorazilo do kin další pokračování z nové trilogie Hvězdných válek. Pokračování, které je v mnohém remakem původní série a které obsahuje spoustu chyb, které by se ve Star Treku rozhodně neobjevily.

Velké množství chyb

Sci-fi je mým oblíbeným žánrem již od malička a prim u mne hrál vždy Star Trek - především díky kvalitnímu zpracování a reálnému základu veškerých technologií. A v tom je největší rozdíl mezi těmito dvěma světy. Star Trek má prostě vědecké základy a nemůže se v něm tedy stát, že by lidé mohli dýchat ve vesmíru (jako tomu bylo v tomto filmu).

Bohužel chyb či spíše nedokonalostí ze světa Hvězdných válek je spousta. Například loď rebelů, která je lehčí a rychlejší než imperiální křižníky nedokáže těmto křižníkům uletět ani po šestnácti hodinách letu či se alespoň dostat z dosahu jejich zbraní.

Ochranné štíty vesmírných lodí jsou pak perfektní i k ničemu zároveň. Sice dokáží odolat i těm nejsilnějším dělům imperiálních křižníků, ale osamocená stíhačka dokáže (téměř) sama zničit celou loď.

Podobných "nesmyslů" je v tomto filmu příliš mnoho a mne jako sci-fi fanouška to vyloženě vytáčí. Zřejmě i díky tomu se Star Wars označují jako tzv. "pohádka pro dospělé".

Toto by se ve Star Treku prostě nestalo!

Příběh - nebojte, bez spoilerů

Příběh Star Wars potemněl již v minulém filmu Rogue One: Star Wars Story a tento díl v tomto směru směle pokračuje. Příjemným zpestřením je pak spousta dobře umístěných vtipů, takže se v konečném důsledku hodně nasmějete.

Filmem Vás bude kromě síly provázet také spousta dalších vedlejších postav. Všechny tyto postavy budou mít svůj vlastní příběh, který je nějakým způsobem začleněn do hlavního děje.

Bohužel se nejedná o úplně šťastný krok. Vedlejší příběhy a osudy dalších postav častokrát ani nepostřehnete a nejspíše je všechny pochopíte až v momentě, kdy se na celou trilogii podíváte na nějakém filmovém maratonu. Aktuálně však pouze plní celý příběh přemírou informací a film tak docela dost komplikují.

Luke Skywalker

V předchozím díle jsme se všichni těšili převážně na Luka Skywalkera, ale nakonec jsme se dočkali jen pár okamžiků (doslova). V tomto díle dostává Luke naopak prostoru poměrně dost. V jeho vzpomínkách jsme se dočkali například spousty informací, které předcházely této nové trilogii a které perfektně dokreslily celý příběh. Je třeba pochválit také výkon Marka Hamilla, který Luka ztvárnil opravdu dokonale.

Závěr

Nechci Vám nic záměrně prozradit, takže to shrnu takto:
Jako fanoušek sci-fi Vám mohu tento díl Star Wars s klidným svědomím doporučit. Filmové efekty budou vždy patřit k tomu nejlepšímu, co v daném roce uvidíte, i tak se ale stále jedná "jen" o pohádku o věčném souboji dobra se zlem.

Jsem velice zvědav, co si na nás scénaristé připravili v posledním díle této nové trilogie. Věřím, že se bude určitě jednat o velkolepé finále.

 

Václav

Programátor... občas normální, častěji tak trochu blázen.

Internetová stránka: www.valeas.cz

 

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.