Jumanji: Vítejte v džungli!

Jumanji: Vítejte v džungli!
(Čtení tohoto článku zabere přibližně: 1 - 2 minut/y.)

Když narazíte na tajemnou hru s názvem Jumanji, rozhodně se jí obloukem vyhněte, mohlo by se totiž stát, že budete hrát o svůj vlastní život!

Jumanji

Když v roce 1995 přišel do kin film s názvem Jumanji, jehož hlavním protagonistou byl Robin Williams, všichni očekávali jednu z dalších dětských komedií, kterých se v té době natáčelo několik ročně. To, co jsme však dostali, nečekal určitě nikdo. Zejména pro děti to byl nevídaný hororový zážitek a Jumanji se tak nezapomenutelně zapsalo do paměti mnoha diváků.

 

Jumanji: Vítejte v džungli!

Je k neuvěření, že Hollywood tento příběh oprášil až nyní, tedy po celých 22 letech. Film opět začíná nalezením záhadné deskové hry s nicneříkajícím názvem Jumanji, ale jak už to tak bývá, společnost se mění a éra deskových her je již dávno pryč. Tento fakt si uvědomí také hra samotná a přemění se na modernější model, tedy hru konzolovou (začátek filmu se datuje k roku 1996), díky čemuž získá svého prvního hráče - Alana Parrische.

Slyšíte správně, první hráč se jmenuje stejně jako v původním filmu. A i on zde čeká dvacet let, než se do hry dostanou další čtyři hráči. Pouze v týmu mají šanci hru dohrát, ale ani tak to nebude nic jednoduchého.

 

Závěr

Musím říct, že už dlouho jsme se u žádného filmu tak nenasmáli, jako v případě nového Jumanji. Skvělý scénař, nekonečná řada vtipných situací a skvělé herecké výkony zajistily kvalitní dvouhodinovou zábavu, u které jsme se nenudili ani chvíli.

Film Jumanji: Vítejte v džungli! bych rozhodně neoznačil jako pokračování původního filmu, spíše se jedná o novodobý remake, který se však nebývale povedl a dokázal přenést původní nápad do dnešní moderní a často velice povrchí společnosti.

Pokud jste film ještě neviděli, 100% jej doporučujeme zhlédnout.

Jeden spoiler na závěr: Pokud jsou Vaší slabinou buchty, věřte, že v Jumanji pro Vás budou doopravdy smrtelné.

 

Hodnocení: 80%

Václav

Programátor... občas normální, častěji tak trochu blázen.

Internetová stránka: www.valeas.cz

 

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.