Nejlepší filmy roku 2017

Nejlepší filmy roku 2017
(Čtení tohoto článku zabere přibližně: 1 - 2 minut/y.)

Již loni nebylo jednoduché vybrat 10 nejlepších filmů za rok 2016, ale tento rok byl opravdovým oříškem. Filmová plátna doslova zaplavily filmy ze světa Marvel a DC Comics a nechyběly samozřejmě ani skvělé filmy z žánru sci-fi.

Žebříček nejlepších filmů roku 2017:

1. To 2017 (It)
Umístění hororové klasiky na první místo našeho žebříčku mnohé jistě překvapí, ale faktem je, že tento film v roce 2017 výrazně vyčníval nad záplavou všech těch superhrdinských a sci-fi filmů.

2. Blade Runner 2049
Již původní Blade Runner mě jako jednoho z mála zaujal a toto volné pokračování rozhodně patří mezi to nejlepší, co bylo minulý rok k vidění.

3. Wonder Woman
Wonder Woman vtrhla do kin s maximální razancí a přinesla s sebou zatím nejlepší film ze světa DC Comics.

4. Thor - Ragnarok
Přestože mám osobně hrdiny z DC Comics mnohem raději, i Marvel točí skvělé filmy.

5. Star Wars: Poslední z Jediů
Filmy ze světa Hvězdných válek budou zřejmě vždy patřit mezi nejlepší filmy daného roku. Bohužel, ani skvělé efekty nevyváží slabý příběh.

6. Ghost in the Shell
Kyberpunkový film vycházející z japonského animáku, který zaujal nejen Hollywood, ale i diváky. Osobně doufám, že se za nějaký čas dočkáme pokračování.

7. Spider-Man Homecoming
Filmová zpracování stále mladšího Spider-Mana byla bohužel rok od roku horší. To však naštěstí neplatí o novém Spider-Manovi, který se tak může konečně stát plnohodnotným členem Avengers.

8. Liga spravedlnosti
Ani Batman nedokáže porazit všechny hrozby sám, takže se musí spojit s dalšími superhrdiny, kteří mu v tomto boji pomůžou.

9. Atomic Blonde - Bez lítosti
Studená válka, Berlín a špióni všech zemí světa v čele s hlavní hrdinkou agentkou MI6 Lorraine Broughton. Film nás uchvátil především dobovým zpracováním a zajímavým příběhem.

10. Vetřelec: Covenant
Na pokračování Vetřelce jsme čekali opravdu hodně dlouho. Kvalitou se sice nedá s původní sérií vůbec srovnat, ale zajímavě rozvíji celý příběh a poodhaluje nám tajemství vzniku samotných vetřelců.

Souhlasíte s naším žebříčkem nebo máte jiné favority?

Václav

Programátor... občas normální, častěji tak trochu blázen.

Internetová stránka: www.valeas.cz

 

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.