Nejlepší filmy roku 2017

Nejlepší filmy roku 2017

Již loni nebylo jednoduché vybrat 10 nejlepších filmů za rok 2016, ale tento rok byl opravdovým oříškem. Filmová plátna doslova zaplavily filmy ze světa Marvel a DC Comics a nechyběly samozřejmě ani skvělé filmy z žánru sci-fi.

Žebříček nejlepších filmů roku 2017:

1. To 2017 (It)
Umístění hororové klasiky na první místo našeho žebříčku mnohé jistě překvapí, ale faktem je, že tento film v roce 2017 výrazně vyčníval nad záplavou všech těch superhrdinských a sci-fi filmů.

2. Blade Runner 2049
Již původní Blade Runner mě jako jednoho z mála zaujal a toto volné pokračování rozhodně patří mezi to nejlepší, co bylo minulý rok k vidění.

3. Wonder Woman
Wonder Woman vtrhla do kin s maximální razancí a přinesla s sebou zatím nejlepší film ze světa DC Comics.

4. Thor - Ragnarok
Přestože mám osobně hrdiny z DC Comics mnohem raději, i Marvel točí skvělé filmy.

5. Star Wars: Poslední z Jediů
Filmy ze světa Hvězdných válek budou zřejmě vždy patřit mezi nejlepší filmy daného roku. Bohužel, ani skvělé efekty nevyváží slabý příběh.

6. Ghost in the Shell
Kyberpunkový film vycházející z japonského animáku, který zaujal nejen Hollywood, ale i diváky. Osobně doufám, že se za nějaký čas dočkáme pokračování.

7. Spider-Man Homecoming
Filmová zpracování stále mladšího Spider-Mana byla bohužel rok od roku horší. To však naštěstí neplatí o novém Spider-Manovi, který se tak může konečně stát plnohodnotným členem Avengers.

8. Liga spravedlnosti
Ani Batman nedokáže porazit všechny hrozby sám, takže se musí spojit s dalšími superhrdiny, kteří mu v tomto boji pomůžou.

9. Atomic Blonde - Bez lítosti
Studená válka, Berlín a špióni všech zemí světa v čele s hlavní hrdinkou agentkou MI6 Lorraine Broughton. Film nás uchvátil především dobovým zpracováním a zajímavým příběhem.

10. Vetřelec: Covenant
Na pokračování Vetřelce jsme čekali opravdu hodně dlouho. Kvalitou se sice nedá s původní sérií vůbec srovnat, ale zajímavě rozvíji celý příběh a poodhaluje nám tajemství vzniku samotných vetřelců.

Souhlasíte s naším žebříčkem nebo máte jiné favority?

 

Václav

Programátor... občas normální, častěji tak trochu blázen.

Internetová stránka: www.valeas.cz