Altered Carbon - první dojmy

Altered Carbon - první dojmy
(Čtení tohoto článku zabere přibližně: 1 - 2 minut/y.)

Jaké to asi je, zemřít a probudit se v cizím těle? A co když se tak stane za 250 let v daleké budoucnosti?

Lidská mysl již není pevně spojena s lidským tělem, díky moderním technologiím je neustále zálohována na pevný disk v lidském těle. Lidská smrtelnost je konečně překonána, takže jste-li dostatečně bohatý, můžete žít díky klonování prakticky věčně.

Altered Carbon je příběh Laurense Bancrofta, milionáře, který byl zabit a znovu oživen. Bohužel mu však chybí posledních 48 hodin vzpomínek, takže netuší, kdo je za jeho smrt zodpovědný. Policie s vyšetřováním Bancroftovy smrti nijak nepokročí, takže se milionář rozhodne, že si zajistí vlastního vyšetřovatele - pana Kovacse.

Kovacs však není žádný detektiv či bývalý policista, ale již 250 let mrtvý terorista (v seriálu také označován jako Envoy), kterého nechal oživit právě Bancroft. Díky jeho minulosti jej okamžitě začne sledovat policistka Kristin Ortega, která jej považuje za velice nebezpečného. Kupící se mrtvoly okolo pana Kavacse jí dají velice rychle za pravdu.

Proč začít seriál Altered Carbon sledovat?

Tento seriál Vás zaujme nejen sci-fi příběhem (doslova se jedná o cyberpunk), ale především všudypřítomnou temnotou. Budoucnost rozhodně není růžová. Předchozí život Kovaca je zcela zahalen rouškou tajemna a odhalován pouze krátkými střípky vzpomínek. Bude zajímavé sledovat, jak se děj během první série vyvine.

Mnohé jistě potěší, že postavu milionáře Bancrofta ztvárnil James Purefoy - hlavní protagonista Stoupenců zla.

 

Seriál se vysílá od 2. února 2018 na Netflixu.

Václav

Programátor... občas normální, častěji tak trochu blázen.

Internetová stránka: www.valeas.cz

 

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.