Recenze: Uteč (Get Out)

Recenze: Uteč (Get Out)
(Čtení tohoto článku zabere přibližně: 1 - 2 minut/y.)

Že se může návštěva rodičů zvrhnout v nefalšovaný horor, je vcelku běžná záležitost. Vašek by Vám ostatně mohl vyprávět. Připočtěte si k tomu černého přítele, bílé rodiče a sídlo na samotě u lesa a dostanete zápletku netradičního hororu s názvem Uteč (Get Out).

Nevědět, že se jedná o horor, asi bych to první polovinu filmu ani nepoznala. Úvodní scéna tomu sice napovídá, ale jinak Vás film svádí k tomu, abyste si jej zařadili jako další trapnou rodinnou komedii typu Fotr je lotr.

Příběh je velice jednoduchý - běloška Rose (Allison Williams) pozve svého černého přítele Chrise (Daniel Kaluuya) na seznamovací víkend ke svým rodičům. To, že je černý, jim ale jaksi opomene sdělit. Až na pár výjimek jsou rodiče překvapivě v pohodě, ale je tady pár situací, které Vám v hlavě zapnou výstražnou kontrolku. V půlce filmu se pak neubráníte nutkavé myšlence "O co tady sakra jde?". Proč se rodiče chovají tak divně? Proč na zahradní párty pořádají tichou dražbu? Proč se černé služebnictvo u nich doma chová, jako kdyby podstoupilo výškrab mozku? Vysvětlení na sebe nenechá dlouho čekat.

Víc Vám samozřejmě neprozradím, byla by to neskutečná škoda. Závěrečné odhalení je opravdu nečekané a děj nabere během pár minut velice rychlý spád. Musím přiznat, že podobnou zápletku jsem nečekala ani ve svých nejdivočejších snech. Milovníci mysteriózních hororů a netradičních námětů si zde rozhodně přijdou na své.

Leona

Manželka ajťáka, lékárnice a milovnice kosmetiky. Vražedná kombinace...

Internetová stránka: valeas.cz

 

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.