Netflix: The Rain

Netflix: The Rain
(Čtení tohoto článku zabere přibližně: 1 - 2 minut/y.)

Jen jedna dešťová kapka. Jen jedna jediná se Vás dotkne a okamžitě zemřete. To je hlavní zápletkou dánského seriálu, který můžete zhlédnout na Netflixu.

Trailer

Zápletka

Rodiče Simone a Rasmuse společně spěchají po dálnici do dáli. Otec z neznámého důvodu nezpomaluje a dopravní nehodě se tak nedá zabránit. Auto je již nepojízdné a tak pokračují rychlým tempem neznámo kam.

Zpomalí až v momentě, kdy dorazí k utajenému výzkumnému podzemnímu bunkru, do kterého se před deštěm ukryjí. Dorazili opravdu na poslední chvíli.

Otec se v bunkru prakticky ani neohřeje - vydává se na cestu v ochranném oděvu, aby ostatním pomohl najít lék na nákazu, která se šíří deštěm. Důrazně zbytek rodiny vyzývá, aby za žádnou cenu nevycházeli z bunkru ven. Děti však neposlechnou a kvůli nim na nákazu umírá (hned v prvním díle) jejich matka.

Simone a Rasmus tak zůstávají osamoceni v bunkru a čekají na návrat otce. Ten však stále nepřichází a jelikož jim po několika letech dojdou veškeré zásoby, nezbyde jim nic jiného, než se vydat na cestu a hledat svého otce sami.

Nákaza v dešti vyhubila většinu obyvatel a ti, co přežili, bojují dennodenně o život a neštítí se kvůli vlastnímu přežití zabíjet. Na Simone a Rasmuse tak čeká velice nebezpečná cesta.

Závěr

Když jsem viděl první upoutávku na tento seriál, bylo mi hned jasné, že ho musím vidět. A udělal jsem dobře. Přestože herci nejsou nikterak výrazní a zpočátku Vám mohou přijít vyloženě nesympatičtí (například Rasmus mi byl nesympatický po celou dobu), budete se zatajeným dechem sledovat jejich osud a nástrahy, které na ně čekají a pomalu odhalovat pravdu ohledně smrtelné nákazy šířené deštěm.

 

Galerie Obrázků

Václav

Programátor... občas normální, častěji tak trochu blázen.

Internetová stránka: www.valeas.cz

 

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.