Netflix: Titans

Netflix: Titans

Minulý pátek Netflix představil nový seriál ze světa DC Comics - Titans, na který jsem chtěl původně udělat pouze první dojem, ale seriál mě nakonec oslovil natolik, že jsem celou první řadu zhlédl za jeden víkend. Máte se tedy na co těšit.

DC Titans

DC Titans vypráví příběhy dospívajících superhrdinů, jež čeká ještě spousta tréninků a úkolů, než se budou moci postavit bok po boku ostatních (dospělých) superhrdinů. Tak je alespoň můžeme znát z animovaných filmů. Seriál však začíná mnohem dříve, tedy v době, kdy se jednotliví Titáni ještě vzájemně neznají.

Což byl od scénáristů opravdu skvělý tah.

Díky tomu seriál vypráví a přibližuje životní příběhy hlavních hrdinů, jako je například Dick Grayson (původní Robin), Kori, Gara a především Rachel Roth. Tito mladí hrdinové nejen že většinou neumí své schopnosti pořádně ovládat, ale často ani netuší, co jsou vlastně zač. O to víc jsou pak všechny ty miniaturní střípky zajímavější a celý příběh je doslova plný překvapení.

Ale není to samozřejmě jen o mladých Titánech. Příběh Robina prostě nelze vyprávět bez Batmana, takže se na něj můžete také těšit. Neobjeví se zde sice přímo, ale v pozadí celého příběhu hraje velice důležitou roli.

Závěr

Scénáristé a režiséři pojali celý seriál zcela jiným stylem, než na jaký jsme u DC Comics zvyklí. A udělali dobře. Seriál není vůbec temný, jak je zvykem například v seriálu Gotham (najdete také na Netflixu i s českým dabingem) a rozhodně se nejedná o žádný krvák, přestože se Robin (Dick Grayson) zrovna moc nekrotí.

Příběh velice příjemně utíká a díky velkému množství superhrdinů je neustále co sledovat. Jednotlivé životní příběhy superhrdinů jsou často mnohem víc provázané, než by se na první pohled mohlo zdát.

Pokud máte rádi svět superhrdinů, tento seriál rozhodně nesmíte vynechat. Já byl tímto seriálem doslova pohlcen a již se těším na další sérii.

P.S. U finálového dílu je také potitulková scéna, počkejte si na ni.

Václav

Programátor... občas normální, častěji tak trochu blázen.

Internetová stránka: www.valeas.cz