Star Trek Picard - ohlédnutí za první sérií

Star Trek Picard - ohlédnutí za první sérií

Minulý týden byla ukončena první série nového seriálu Star Trek Picard, a to rovnou ve velkolepém stylu. Pokud jste ho ještě neviděli, doufám, že Vás dnešní článek navnadí natolik, abyste to co nejdříve napravili.

Pět hvězdných důvodů, proč se na Star Trek Picard podívat

1. Jean-Luc Picard
2. Will Riker
3. Dat
4. Sedmá z devíti
5. Deanna Troi

 

Pokračování Nové generace po letech

Seriál pokračuje 20 let po posledním filmu (Star Trek: Nemesis), ve kterém jsme se rozloučili s původní posádkou vesmírné lodi Enterprise. Těšit se tak můžete na většinu již velmi dobře známých postav - kromě Picarda se v seriálu objeví například Riker, Troi, Dat a spousta dalších.

Konečně vypadám jako hrdina ze Star Treku… počkejte si na Rikera.

Federace na temné straně

Picard je již nějakou dobu v důchodu, z pozice admirála odstoupil po událostech na Utopia Planitia (Mars) a po nezdařené záchraně Romulu (planetě Romulanů). Federace podle něj již dále neplnila své povinnosti.

Během celé první série můžete sledovat temné zákulisí ve vedení Federace, aby se ve velkolepém finále Federace opět zachovala správně a dle svých původních hodnot. Ano, velký podíl má na tom také fakt, že se toho ujal právě Picard a na pomoc mu přispěchala nejen jeho původní posádka (v čele s Rikerem), ale také další dobře známé postavy.

Závěr

Ačkoli děj není tak akční, jako tomu bylo v případě Star Trek Discovery, scénáristům se podařilo velice nápaditě navázat na původní Novou generaci, na jejíž pokračování čekali trekkie fanoušci opravdu hodně dlouho. Důraz je kladen především na příběh, skvělé efekty pak podtrhují původní startrekovský styl.

Trekkies si seriál Star Trek Picard opravdu vychutnají, ostatní se pak mohou těšit na skvělé sci-fi, které jim možná trochu rozšíří obzory. A o to ve Star Treku přece jde.

Václav

Programátor... občas normální, častěji tak trochu blázen.

Internetová stránka: www.valeas.cz