Hromadná recenze - Nutrikaše

Hromadná recenze - Nutrikaše
(Čtení tohoto článku zabere přibližně: 4 - 7 minut/y.)

Jeden druh snídaňových kaší/směsí jsem Vám již představila ZDE. Dnes se podíváme na další firmu, jejíž výrobky dle mého názoru rozhodně stojí za povšimnutí.

Znáte to, dostanete v práci hlad a nic jste si z domu nedonesli. Mlsně koukáte, co by jste mohli zbaštit a nevystrčit paty ze dveří. Nakonec Vám padne zrak na jednu ubohou čokoládovou Nutrikaši, která Vám v práci už nějakou dobu straší a nikdo ji nechce. Nu což, tak ji alespoň ochutnáte a zbavíte firmu neprodejného výrobku. No a tehdy se zrodí láska jako trám.

Tak jak říkám, tak se i stalo. Má láska k Nutrikaším začala před třemi lety a od té doby jsem stihla "nakazit" nejen kolegyně v práci, ale i celý pečovatelský domov poblíž nás. Pro starší nebo nemocné pacienty, kteří odmítají klasické tekuté Nutridrinky, jsou naprosto ideální. Jsou výživné, lehce stravitelné a časově zcela nenáročné. Mám zpětnou vazbu, že se díky Nutrikaším podařilo lůžkovému oddělení "vypiplat" i těžce nemocné a váhu ztrácející pacienty. Nemusíte se však bát, Nutrikaše jsou vhodné úplně pro každého. Kolegyně je dává ráno svým synům hokejistům, aby měli dost síly na každodenní tréninky. Já jsem jimi dlouhou dobu nahrazovala snídaně, stačilo jen přidat nějaké ovoce nebo semínka. Jediné, co musíte vzít v potaz je fakt, že Vám Nutrikaše nahradí jedno menší jídlo, takže je nutné trochu ubrat jinde, tedy pokud nemáte v plánu přibírat.

Nutrikaše jsou přirozeně bezlepkové, neobsahují laktózu ani cholesterol a jsou tedy zvláště vhodné pro lidi s různými stravovacími omezeními (např. celiaky, lidi se zvýšenou hladinou cholesterolu nebo lidi s intolerancí laktózy). Kromě toho obsahují laktobacily (= probiotika), vitamíny, minerály a inulin (prebiotická vláknina, která podporuje růst střevní mikroflóry). Jsou slazeny fruktózou, takže jsou vhodné i pro diabetiky.

Celkem se prodává 5 různých variant (přírodní bez příchuti, jahodovo-vanilková, čokoládová, pohanková a jáhlová). Každá kaše obsahuje 3 sáčky po 60 g (celkem tedy 180 g) a stojí cca 60 kč. Dají se koupit jak v lékárnách, tak v prodejnách zdravé výživy.

Příprava kaše je opravdu jednoduchá - jeden pytlík zalijete cca 150 ml teplé vody (o teplotě cca 80 °C) a zamícháte, toť vše. Já kaši zalévám od oka, rozhodně nic neodměřuji. Když si do ní chci přidat ovoce nebo semínka, přidám do ní trochu víc vody, aby pak tolik nezhoustla. Po zalití doporučuji okamžitě zamíchat, jinak se Vám v ní udělají hrudky.

Nutrikaše probiotic Natural:

Jak už jsem říkala výše, Nutrikaše si kupuji již pěkných pár let, přesto jsem se k této "přírodní" variantě dostala až teď. Ani nevím proč, vždy jsem nakonec sáhla po čokoládové nebo jahodové příchuti. Moc jsem od ní nečekala a možná i proto mě opravdu hodně překvapila. Chutná mi možná ještě o malinko víc než její ochucené verze a to právě proto, že se tak rychle "nepřejí". Je příjemně sladká a chutná vyloženě jako rýžová krupička. Vyhovuje mi na ní také fakt, že se dá dochutit podle momentální nálady (kakaem, ovocem, oříšky, sirupem atd.).

Složení: extrudovaná rýžová mouka 31,1 %, sušený glukózový sirup, částečně ztužený sójový olej, fruktóza, modifikovaný kukuřičný škrob, vláknina inulin 6,2 %, kaseinát sodný, sójový bílkovinný izolát, stabilizátor E 340, protispékavá látka oxid křemičitý, emulgátor E 471, probiotická kultura Bacillus coagulans (5 mld/1 porce), vitamínový a minerální komplex, jedlá sůl, barvivo karoteny

Nutrikaše probiotic s jahodami a vanilkou:

Svého času byla tohle má nejoblíbenější snídaně, snědla jsem rovnou šest krabic za sebou a až když mi doslova lezla krkem jsem vyzkoušela i čokoládovou variantu. Kaše je opět příjemně sladká a chuťově je velmi podobná "přírodní" variantě, liší se pouze tím, že obsahuje navíc malé kousíčky lyofilizovaných jahod.

Složení: extrudovaná rýžová mouka 30 %, sušený glukózový sirup, částečně ztužený sójový olej, fruktóza, modifikovaný kukuřičný škrob, vláknina inulin 6,2 %, kaseinát sodný, sójový bílkovinný izolát, vanilkový extrakt 1 %, kousky jahod zbavených vody vymrazením 1,1 %, stabilizátor E 340, protispékavá látka oxid křemičitý, emulgátor E 471, probiotická kultura Bacillus coagulans (5 mld/1 porce), vitamínový a minerální komplex, jedlá sůl, aroma, kyselina citrónová, barvivo karoteny

Nutrikaše probiotic s čokoládou:

Čokoládová kaše se u mě v žebříčku popularity zařadila hned za kaši přírodní, obsadila tedy solidní druhé místo. Voní po Granku, ale chutná po čokoládě, takže za mě naprostá spokojenost. V kaši jsou navíc ještě malé pecičky čokolády, které se po zalití horkou vodou pomalu rozpouštějí. Nejraději ji jím v kombinaci s banánem nebo čerstvými fíky.

Složení: extrudovaná rýžová mouka 30,8 %, sušený glukózový sirup, částečně ztužený sójový olej, fruktóza, modifikovaný kukuřičný škrob, vláknina inulin 6,2 %, kousky čokolády 5 % (kakaová hmota, cukr, dextróza, emulgátor sójový lecitin), kaseinát sodný, sójový bílkovinný izolát, kakao, stabilizátor E 340, protispékavá látka oxid křemičitý, emulgátor E471, probiotická kultura Bacillus coagulans (5 mld/1 porce), vitamínový a minerální komplex, jedlá sůl, aroma, barvivo karoteny

Nutrikaše probiotic - pohanková:

Pohanková kaše je na rozdíl od výše zmíněných variant tvořena převážně pohankovou moukou, která je přirozeně bezlepková a bohatá na rutin. Pro odpůrce pohanky to asi nebude zrovna srdcová záležitost, ale mě opravdu velice chutnala. Po všech těch rýžových kašičkách to byla rozhodně příjemná změna. Stejně jako ostatní Nutrikaše je i tato příjemně nasládlá a výborně chutná s čerstvým banánem nebo kousíčky čokolády.

Složení: extrudovaná pohanková mouka 33 %, sušený glukózový sirup, částečně ztužený sójový olej, fruktóza, vláknina inulin 6,2 %, modifikovaný kukuřičný škrob, sójový bílkovinný izolát, kaseinát sodný, stabilizátor E 340, protispékavá látka oxid křemičitý, emulgátor E 471, probiotická kultura Bacillus coagulans (5 mld/1 porce), vitamínový a minerální komplex, jedlá sůl, barvivo karoteny

Nutrikaše probiotic - jáhlová:

Pokud jste si mysleli, že budu v dnešním článku jen chválit, spletli jste se. Tato kaše se rozhodně nestane mou oblíbenou a co vím, tak ani kolegyni zrovna moc nechutnala. Jak již název napovídá, kaše je tvořena převážně jáhlovou moukou, od čehož se také odvíjí její chuť a vůně. Chutná výrazně jáhlovo-pšeničně s lehkým hořkým dozvukem na patře. Ke konci jsem se už musela vyloženě nutit, abych ji dojedla celou a při představě, že mě čekají ještě další dva pytlíky mě poléval studený pot. Jelikož však nejsem ten typ člověka, který by jídlo vyhazoval nebo jím zbytečně plýtval, s vypětím všech sil jsem ji dojedla. Zjistila jsem, že nejlépe chutná s banánem a amarantovými pukanci, které lehce přebijí onu nepříjemnou nahořklou pachuť. Jedno však vím jistě - znovu si ji už rozhodně nepořídím!

Složení: instantní jáhlová mouka 41,7 %, sušený glukózový sirup, částečně ztužený sójový olej, fruktóza 8,5 %, vláknina inulin 6,2 %, modifikovaný kukuřičný škrob, sójový bílkovinný izolát, kaseinát sodný, stabilizátor E 340, jedlá sůl, vitamínový a minerální komplex, probiotická kultura Bacillus coagulans (5 mld/1 porce), protispékavá látka E 551, emulgátor E 471, barvivo karoteny

Závěr:

Nutrikaše jsou opravdu skvělou alternativou ke klasickým snídaním či svačinám. Jejich příprava je rychlá a jednoduchá, jediné, co budete potřebovat je trocha teplé vody a nějaké to snídaňové náčiní. Díky svému složení jsou velmi lehce stravitelné, nutričně bohaté a vhodné také pro lidi s různými dietními omezeními. Prostě značka ideál.

Za sebe mohu říci, že mi kromě jáhlové chutnaly opravdu všechny, každá měla něco do sebe. Kdybych si však měla vybrat jen jednu jedinou, kterou bych si mohla kupovat až do konce života, zvolila bych nejspíše tu přírodní a to proto, že se dá lehce jakkoli dochutit. Našim pacientům naopak nejvíce chutná jahodová a v těsném závěsu také čokoládová příchuť.

Poznámka:

V roce 2016 se rozrostl sortiment Nutrikaší o tři ovocné novinky, jejichž recenzi si můžete přečíst ZDE

Máte s těmito kašemi osobní zkušenost? A co obecně rádi snídáte Vy? 

Leona

Manželka ajťáka, lékárnice a milovnice kosmetiky. Vražedná kombinace...

Internetová stránka: valeas.cz

 

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.