Nutrikaše - novinky roku 2016

Nutrikaše - novinky roku 2016

Nutrikaše jako takové jsou součástí mého jídelníčku již několik let a za tu dobu jsem na ně naučila už několik desítek lidí. Jejich jedinou nevýhodou byl poměrně úzký výběr příchutí, což se však letos naštěstí změnilo a jejich sortiment se rozrostl o tři velice lákavé novinky.

O Nutrikaších jste si u nás na blogu mohli přečíst již minulý rok (původní článek ZDE) a abych řekla pravdu, moc se toho u mne ve vztahu k nim nezměnilo. Stále je kupuji, stále mi chutnají a naši zákazníci se pro ně neustále vracejí. Kvalitní produkt si své odběratele prostě vždycky najde.

Po nových příchutích jsem už nějakou dobu volala nejen já, ale také pacienti nedalekého lůžkového oddělení. V původním sortimentu byla totiž pouze jedna ovocná příchuť (jahodovo-vanilková), a ta se samozřejmě velice rychle přejí. V tomto duchu se tedy firma Mogador rozhodla, že je načase rozšířit svůj "ovocný" sortiment a udělala rozhodně dobře - zájem zákazníků byl obrovský.

Jak už jsem tedy zmínila výše, nové varianty jsou celkem tři - hrušková, švestková a brusinková. Složení jednotlivých kaší je téměř totožné s původními Nutrikašemi, stále neobsahují lepek ani laktózu a jsou vhodné i pro diabetiky. V jednom balení jsou vždy tři sáčky o hmotnosti 60 g a cena se pohybuje kolem 65 kč. Seženete je ve všech dobrých lékárnách a prodejnách zdravé výživy. 

A jak tedy ony novinky chutnají? Stojí vůbec za to?

Nutrikaše probiotic - s hruškami:

Jako první jsem testovala hruškovou variantu. Nevím jak Vy, ale já hrušky naprosto zbožňuji, takže bylo nad slunce jasné, že se bude jednat o mého nového oblíbence. Jak jsem si myslela, tak se i stalo. Kaše voní velice intenzivně po hruškách (občas bych řekla, že voní až příliš) a obsahuje obstojné množství lyofilizovaných (= mrazem sušených) hrušek. Je příjemně nasládlá a oproti původním Nutrikaším je hruškové aroma cítit i v samotné kaši (např. původní jahodová varianta sice obsahovala lyofilizované jahody, ale po jahodách nechutnala).

Složení: instantní rýžová mouka 34,5 %, sušený glukózový sirup, částečně ztužený sójový olej, fruktóza 8,5 %, vláknina inulin 6,4 %, modifikovaný kukuřičný škrob, sójový bílkovinný izolát, mrazem sušené hrušky 1,5 %, kaseinát sodný, stabilizátor E 340, jedlá sůl, vitamínový a minerální komplex, probiotická kultura Bacillus coagulans (5 mld/porce), aroma, protispékavá látka E 551, emulgátor E 471, barvivo karoteny

Nutrikaše probiotic - se švestkami:

Druhé testování byl pro mne zároveň obrovský přešlap. Abych byla zcela upřímná, nečekala jsem od toho moc, na švestkové aroma obecně moc nejsem, ale realita byla ještě daleko horší, než mé nejčernější představy. Už při otevření sáčku na Vás "dýchne" podivně chemická vůně švestek, ale po zalití horkou vodou se ono aroma ještě znásobí a kaše dostane velice realistickou "slivovicovou" vůni a chuť. Slivovici obecně moc nemusím, takže jsem měla co dělat, abych všechny tři sáčky dojedla - o to nepříjemnější mi pak bylo tuhle variantu jíst v práci.

Složení: instantní rýžová mouka 34,5 %, sušený glukózový sirup, částečně ztužený sójový olej, fruktóza 8,5 %, vláknina inulin 6,4 %, modifikovaný kukuřičný škrob, sójový bílkovinný izolát, mrazem sušené švestky 1,5 %, kaseinát sodný, stabilizátor E 340, jedlá sůl, vitamínový a minerální komplex, probiotická kultura Bacillus coagulans (5 mld/porce), aroma, protispékavá látka E 551, emulgátor E 471, barvivo karoteny

Nutrikaše probiotic - cranberries:

Neurazí, ale ani nenadchne - tak nějak bych ohodnotila tuto poslední variantu. Není vyloženě špatná, ale chybí jí určité kouzlo, kvůli kterému bych si ji koupila znovu. Ze všech variant je tato kaše rozhodně nejméně sladká a jako jediná z novinek nemá brusinkovou příchuť. Přirovnala bych ji k původní variantě Natural, pouze s přídavkem lyofilizovaných brusinek.

Složení: instantní rýžová mouka 34,5 %, sušený glukózový sirup, částečně ztužený sójový olej, fruktóza 8,5 %, vláknina inulin 6,4 %, modifikovaný kukuřičný škrob, sójový bílkovinný izolát, mrazem sušená klikva velkoplodá 1,5 %, kaseinát sodný, stabilizátor E 340, jedlá sůl, vitamínový a minerální komplex, probiotická kultura Bacillus coagulans (5 mld/porce), aroma, protispékavá látka E 551, emulgátor E 471, barvivo karoteny

Závěr:

Velice oceňuji snahu rozšířit původní sortiment o nové příchutě, bohužel ne vše se povedlo úplně na 100 %. Hruškovou variantu jsem si okamžitě oblíbila a stala se součástí mé ranní snídaňové rutiny. Brusinková varianta mi vyloženě nevadí, ale pokud bych si měla vybrat mezi ní a původní jahodovou, určitě zvolím jahodu. No a co se týče švestky, ta mi nesmí přes práh a ze své vlastní zkušenosti ji nemohu ani nikomu doporučit.

Vše je samozřejmě můj subjektivní názor, takže budu velice ráda, když mi dáte vědět, jakou zkušenost máte s těmito novinkami Vy. 

Leona

Manželka ajťáka, lékárnice a milovnice kosmetiky. Vražedná kombinace...

Internetová stránka: valeas.cz