Amylon RETRO edice pudinků

Amylon RETRO edice pudinků
(Čtení tohoto článku zabere přibližně: 2 - 3 minut/y.)

Ne každý ho má rád, ne každý ho může. Řeč je o pudinku, té třaslavé mléčné hmotě, která v lidech vzbuzuje rozporuplné emoce.

My pudinky můžeme, chutnají nám a rádi je připravujeme. Vašek miluje jahody, takže u nás doma vede jahodová a v těsném závěsu také vanilková příchuť. Občas mu vnutím nějakou tu malinu nebo banán, ale to je tak všechno, k čemu je Vašek ochotný svolit.

Na to, jak jsme si podobní, máme rozdílné chutě. Já jsem větší experimentátor a jsem schopná daný produkt koupit i za předpokladu, že mi nebude chutnat. Vašek je naproti tomu spíše konzervativní a drží se toho, co mu chutnalo, nerad experimentuje. Je tedy jasné, kdo se ujal dnešního testování.

Jak jste už asi pochopili, dnes se budeme věnovat netradičním příchutím, které firma Amylon uvedla na trh minulý rok ke svému stému výročí. Obešla jsem všechny obchody ve městě a ukořistila celkem čtyři varianty - lískový oříšek, čokoláda/višeň, banán/karamel a vaječný likér/kokos. Ne v každém obchodě jsou vždy všechny příchutě, takže pokud Vás nějaká z nich zaujme, doporučuji nevzdávat se a hledat dál.

Teď už se však pusťme do vlastního testování...

Lískový oříšek (40g, Kaufland, 6 kč):

Tato příchuť mě z celé retro edice zaujala nejméně, přesto jsem se rozhodla, že ji otestuji a chyba to rozhodně nebyla. Při přípravě nádherně oříškově voní a chutná trochu jako nutela, tedy kakaovo-oříškově. Za zkoušku rozhodně stojí.

Složení: kukuřičný škrob, kakaový prášek, aroma

Čokoláda/višeň (40g, Kaufland, 6 kč):

Miluji třešně a višně, takže je jasné, že tohle byl od začátku můj favorit. Pudink krásně višňově voní a ještě lépe chutná. Označila bych ho spíše jako višeň s lehkou příchutí čokolády, višeň zde hraje jasný prim. Tentokrát jsem do pudinku přidala ještě kompotované višně a piškoty a byl to skvělý nápad. Za sebe rozhodně doporučuji, stal se okamžitě mým top pudinkem a jen doufám, že bude v prodeji i nadále.

Složení: kukuřičný škrob, kakaový prášek (14 %), aroma, jedlá sůl

Banán/karamel (40g, Tesco, 6 kč):

Banán s karamelem opravdu nádherně voní, je to jako by jste smíchali karamelový popcorn se sladkým banánovým koktejlem. Teplý chutná trochu hořce, chvílemi mi dokonce připomínal kávu, ale po vychladnutí je z něj karamel jak vyšitý, banán v něm rozhodně nehledejte. Je to zajímavá obměna klasických příchutí pudinků, ale nic, pro co bych musela jít hned teď znovu.

Složení: kukuřičný škrob, barvivo (karamel), aroma, jedlá sůl

Vaječný likér/kokos (40g, Tesco, 6 kč):

Zprvu jsem si myslela, že jsem našla dalšího oblíbence, ale nakonec bylo všechno úplně jinak. Naprosto úžasně voní po vaječném likéru, to se mu nedá upřít, ale co se týče chuti... Není vyloženě špatný, za tepla mi opravdu moc chutnal, ale když vychladl, cítila jsem v něm převážně kokos s ananasem a nebyla to chuť alá Pina Colada, bylo to dost chemické a až příliš aromatické. Nebyla jsem schopna ho dojíst a ke každému soustu jsem se vyloženě nutila. Za mě tedy spíše ne.

Složení: kukuřičný škrob, aroma, barvivo (kurkumin)

Suma sumárum, krom vaječného likéru mi chutnaly všechny varianty, ale pouze jedna se stala mým novým oblíbencem a to přesněji čokoláda/višeň. Už ji mám dokonce nakoupenou do zásoby. Za sebe tedy mohu tuto retro edici rozhodně doporučit vyzkoušet, třeba také najdete svého nového oblíbence.

 

Leona

Manželka ajťáka, lékárnice a milovnice kosmetiky. Vražedná kombinace...

Internetová stránka: valeas.cz

 

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.