Fotoobraz od Saal Digital

Fotoobraz od Saal Digital
(Čtení tohoto článku zabere přibližně: 2 - 4 minut/y.)

Saal Digital je německá společnost nabízející profesionální tisk nejen fotografům, ale také běžným uživatelům. Sháníte originální dárek nebo si jen chcete zvěčnit své nejkrásnější vzpomínky? U Saal Digital to není žádný problém.

Celou nabídku Saal Digital naleznete na internetové adrese www.saal-digital.cz. Kromě fotoobrazu, který dnes budeme primárně hodnotit, musím upozornit především na fotoknihy. Fotoknihy jsou nádherným a nezapomenutelným dárkem pro celou rodinu a je úplně jedno, jaké téma zvolíte (rodinné, těhotenské nebo svatební fotografie). Proč se tedy o ty nejkrásnější chvíle nepodělit se svými blízkými?

Poznámka: Fotoobraz nám byl poskytnut společností Saal Digital ZDARMA výměnou za objektivní recenzi. Všechny názory jsou naše vlastní, spolupráce na ně nemá žádný vliv.

Aplikace Saal Designer

Saal Digital umožňuje přijímat zakázky buď přímo přes jejich webovou stránku nebo přes aplikaci Saal Designer. Přestože jsem fanda webových řešení, pro práci s fotkami se vždy vyplatí sáhnout po aplikaci, jelikož nabízí lepší možnosti a především jednodušší ovládání.

Program je k dispozici pro Windows a Mac. Linux bohužel podporován není, avšak zvažuji, že bych aplikaci zkusil spustit přes emulátor.

Velkým pozitivem aplikace je plnohodnotná lokalizace do českého jazyka (aplikace je přeložena pouze do 8 jazyků) a aktuální informace o termínu dodání. Zpracování výběru produktů je přehledné a dá se pohodlně ovládat i na dotykovém zařízení. Pro samotnou práci s fotografiemi však doporučuji sáhnout po myši, která je na úpravy mnohem přesnější.

Aplikace funguje na principu projektu, který si můžete kdykoli uložit a následně se k němu vrátit. Tato možnost se hodí především při výše zmiňované fotoknize, u které se Vám může lehce stát, že v danou chvíli nebudete schopni najít správnou fotografii. Pokud Vás tedy nehoní termín, můžete si práci v klidu uložit a najít všechny potřebné fotografie.

Fotoobraz

Nyní se již dostáváme k samotnému fotoobrazu. Přestože jsem psal, že je aplikace jednoduchá, samotná realizace zas až tak snadná nebyla.

Krok 1: Výběr obrazu

Saal Designer nabízí hned šest druhů provedení fotoobrazu. Přiznám se, že se v tom zrovna moc nevyznám, takže začalo porovnávání. Naštěstí na webu naleznete všechny potřebé informace, a to včetně přehledné tabulky.

Nakonec jsme zvolili Alu-Dibond, a to hned z několika důvodů:

  • Provedení na hliníkové desce
  • Tloušťka obrazu jen 3 mm
  • Nízká váha obrazu

Krok 2: Výběr fotky

Nejtěžším a časově nejnáročnějším úkolem byl výběr samotné fotografie. Nakonec jsme se oba shodli na fotografii naší milované kočičky Kiry. Tím se samozřejmě celá situace jenom ztížila, jelikož takových fotek máme tisíce a každý z nás očekával od obrazu něco jiného. Po několika hodinách práce se výběr zúžil na pouhé tři fotografie a já už si myslel, že mám konečně vyhráno.

Muž míní, žena mění. Jak je asi z mého výroku zřejmé, Lei se můj výběr zrovna moc nelíbil, ale nakonec se rozhodla, že to nechá kompletně na mně. Nakonec jsem tedy vybral fotografii, kterou vidíte níže. Důvody byly jednoduché:

  • Ať se hnete kamkoli, kočka (Kira) Vás z fotografie neustále sleduje. Je to taková kočičí Mona Lisa a upřímně jde z toho trochu strach.
  • Obraz jsme chtěli umístit na stěnu z dřeveného obložení, kde tato fotka hezky vynikne.

Krok 3: Nahrání a úprava

Oproti předchozímu kroku bylo nahrání fotky a samotná úprava doslova hračka. Fotka nebyla moc kvalitní, na což mě ale aplikace upozornila, takže jsem zvolil menší formát obrazu.

V náhledu jsem vše zkontroloval, vyplnil kontaktní údaje a objednávku potvrdil.

Krok 4: Dodání

Jak jsem již psal výše, aplikace Vás dopředu informuje o termínu dodání. My jsme obraz objednávali v neděli, v úterý byl odeslán a ve čtvrtek jsme ho měli doma. Takovou rychlost jsme rozhodně nečekali.

Fotoobraz - zhodnocení

Ve chvíli, kdy jsme vytáhli obraz z ochranného obalu, dorazil onen pověstný WOW efekt. Obraz se vážně povedl. Barvy odpovídají fotografii (netušil jsem, co nakonec udělá ten hliník) a provedení je velice kvalitní. Obraz je tenký a lehký.

Koťě na fotografii je děsivé a roztomilé zároveň. I když tedy Lea s mou volbou nesouhlasila, musela uznat, že jsem nakonec vybral správně.

Co se týče fotoobrazu, nedokážu si představit, že bych ho někomu daroval jako dárek, ale je to dokonalé řešení jakýchkoli dekorací pro Váš dům, byt či firmu. Výhoda je, že si můžete nechat vytisknout opravdu cokoli, možnosti jsou prakticky neomezené.

Závěr

Fotoobraz od Saal Digital je perfektní dekorací do každé domácnosti a jeho zhotovení Vám doslova vyrazí dech. Doporučuji se podívat i na další produkty společnosti Saal Digital, jelikož si tam "to pravé ořechové" najde úplně každý.

Galerie Obrázků

Václav

Programátor... občas normální, častěji tak trochu blázen.

Internetová stránka: www.valeas.cz

 

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.