- Napsal(a) Václav
- Zveřejněno v Tips & tricks
- Číst 5252 krát
- velikost písma zmenšit velikost písma zvětšit velikost písma
- Tisk
Jak na prohlížeče: Anonymní režim
Při prohlížení internetu si prohlížeč ukládá řadu informací, například které servery či stránky jste navštívili, aby Vám opakované návštěvy co nejvíce zjednodušil. Občas však není toto chování žádoucí, proto prohlížeče disponují tzv. anonymním režimem.
Součástí anonymního režimu je také ochrana proti sledování, která zabraňuje společnostem ve sledování Vašeho pohybu na internetu. V anonymním režimu se tak nezapočítávají návštěvy do statistik návštěvnosti a nefungují remarketingové kódy.
Podporované prohlížeče:
- Firefox
- Microsoft Edge
- Google Chrome
Co se v anonymním režimu neukládá?
- Navštívené stránky
- Vyhledávané fráze
- Obsah formulářů
- Hesla
- Cookies
- Seznam stažených souborů
- Stránky se neukládají do mezipaměti ani do offline režimu
Kdy používat anonymní režim
Ačkoli se může na první pohled zdát, že anonymní režim používají pouze lidé, kteří chtějí skrýt svou činnost na internetu, skutečnost je úplně jiná a anonymní režim se běžně používá k řadě různých činností, jako je například:
- Přihlášení na cizím či veřejném počítači
V případě, že se přihlašujete na cizím či veřejném počítači hrozí, že se zapomenete odhlásit např. z Gmailu. Každá osoba, která by přišla k počítači po Vás by tedy měla přístup ke všem Vašim e-mailům (v případě Google účtu i k dalším aplikacím). - Při používání sdíleného počítače
Ve většině domácností je počítač často používán více osobami. Pokud byste tedy chtěli například partnerovi pořídit unikátní dárek, určitě nechcete, aby Vám jej Google díky remarketingu ukazoval na všech možných stránkách, nedej bože pak i partnerovi.
Anonymní režim omezí možnost sledování Vaší činnosti na internetu a zajistí, abyste nemuseli myslet na odhlašování z webových aplikací. Stačí jen zavřít okno. Použití anonymního režimu by se pro Vás mělo stát pravidlem vždy, když se rozhodnete použít veřejný počítač (např. v knihovně nebo v zahraničí).
Abyste se však na internetu dokázali zamaskovat opravdu dokonale, je třeba využít ještě dalších technik - minimálně pak sítě TOR. Já z tohoto důvodu u sebe neustále nosím live distribuci Kodachi.
Zanechat komentář
Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.