Automatické filtry v Gmailu

Automatické filtry v Gmailu

Automatické filtry jsou v Gmailu tím nejdůležitějším pomocníkem, který pro Vás Google připravil. Díky automatickým filtrům Vám Gmail všechny doručené emaily zpracuje a roztřídí podle Vašeho přání a Vy tak ušetříte nemalé množství času.

Automatické filtry pro zpracování příchozích emailů fungují ve všech poštovních klientech, nastavení však nikdy nebylo úplně jednoduché a proto je tato funkcionalita pro mnohé uživatele takřka neznámá. Gmail se v tomto ohledu snaží tvorbu těchto filtrů maximálně ulehčit.

Ano, tyto filtry lze tvořit v nastavení podobně, jako v ostatních poštovních klientech, ale jedná se o ten komplikovanější způsob, který je tak trochu skryt.

Tvorba automatických filtrů v Gmailu

Google si uvědomil, že spousta uživatelů často vyhledává či spíše dohledává v emailech, proto do Gmailu zaimplementoval docela důkladný způsob vyhledávání. To však nebylo jediné, co si Google uvědomil - zjistil také, že spousta uživatelů hledá opakovaně stejné emaily. Proto zaimplementoval do vyhledávání také tvorbu automatických filtrů.

Z výsledku hledání si tak můžete na jeden klik vytvořit filtr a email automaticky zpracovat. V tomto ohledu jsou nejdůležitější a nejproduktivnější filtry, které přiřadí emailu štítky. V galerii naleznete názornou ukázku.

Příklad: Když Vám přijde nová objednávka, Gmail pomocí těchto filtrů označí daný email jako Objednávka, K vyřízení nebo jej může označit třeba hvězdičkou.

Na první pohled se to může jevit jako ne příliš důležitá funkce, ale opak je pravdou. Především v dnešní době, kdy jsme doslova zahlceni emaily, je toto roztřídění a nastavení důležitosti emailů tím nejlepším pomocníkem jak v soukromém, tak v pracovním životě. Především pak v případě, že si doručenou poštu nakonfigurujete dle svých vlastních potřeb - ale o tom zase až v dalším tipu.

Galerie Obrázků

Václav

Programátor... občas normální, častěji tak trochu blázen.

Internetová stránka: www.valeas.cz